تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۱ تير ساعت ۱۶:۴۲ بازدید: 364      نظرات: 0      کد مطلب: 8649

پیله‌وری در بازارچه سیرانبند بانه آغاز شد


روز پنجشنبه در دومین روز از آغاز مبادلات پیله‌وری پنج کانتینر دیگر حاوی کولر گازی، به بازارچه سیرانبند بانه رسید و فعالیت پیله‌وری در این نقطه از سرگرفته شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، با حضور فرماندار شهرستان بانه، فرمانده انتظامی و مسئولان گمرکی شهرستان و جمعی از مرزنشینان دارای کارت الکترونیک، مبادلات پیله‌وری در بازارچه سیرانبند این شهرستان آغاز شد و در نخستین روز آن، چهار کانتینر حاوی کولر گازی که از اقلیم کردستان عراق بارگیری شده بود، ترخیص و به سوی بازار بانه روانه شد تا رونقی دوباره به سیمای تجاری و گردشگرپذیری این شهر ببخشد .
این محموله پس از انجام تشریفات قانونی از طریق مرز رسمی باشماق در مریوان وارد و سپس به بازارچه سیرانبند بانه ترانزیت شده بود که با استفاده از کارت پیله وری مرزنشینان ترخیص و به بازار این شهر منتقل شد .
روز پنجشنبه در دومین روز از آغاز مبادلات پیله وری هم پنج کانتینر دیگر حاوی کولر گازی، به بازارچه سیرانبند بانه رسید و به گفته مسؤلان، تعداد زیاد دیگری نیز محموله‌های کاتینری حاوی انواع کالاها از اقلیم کردستان عراق و سایر گمرکات رسمی به ویژه جنوب کشور، در راه سیرانبند است و در روزهای آینده از طریق این بازارچه و با استفاده از کارت الکترونیک مرزنشینان بانه‌ای ترخیص خواهد شد .
«محمد فلاحی» فرماندار شهرستان بانه در آغاز مبادلات پیله وری از بازارچه سیرانبند به خبرنگاران گفت: در این طرح جدید، توجه ویژه‌ای به شأن و کرامت مرزنشینان شده و رنج‌ها و مشقاتی که قبلاً در مبادی موقت وجود داشت، پایان یافته است .
وی تصریح کرد: در این طرح ورود کالاها به صورت ترانزیتی و حمل آن با استفاده از وانت و به شیوه خودرویی است، اما منافع آن هم شامل مرزنشینان می‌شود و هم کسبه، بازاریان و صاحبان کالا از مزایای آن برخوردار شده‌اند .
فلاحی ابراز امیدواری کرد با تعامل و توافق واردکنندگان و مرزنشینان و استفاده بهینه از کارت الکترونیک مرزنشینی، همکاری نزدیکی به‌وجود آید تا باز هم مثل گذشته شاهد رونق و پویایی بازار بانه و روی آوردن هموطنانمان به بازارهای این شهر به ویژه در تابستان پیش‌رو باشیم .
منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد