تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۳:۵ بازدید: 615      نظرات: 0      کد مطلب: 8648

نمایشگاه فروش آثار نقاشی کودکان زلزله زده کرمانشاه در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: نمایشگاه نقاشی منالانی هیوا به همت انجمن سبز اندیشان جوان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور مسئولان شهرستان درتالار وحدت شهرداری افتتاح شد.

قادر مرادی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در این نمایشگاه 23 اثر نقاشی از 23 کودک زلزله زده  روستای آبدالان میرکی در کرمانشاه در مهاباد بفروش می رسد و درآمد حاصل از آن نیز برای مایحتاج کودکان زلزله زده دیگر مناطق زلزله زده هزینه خواهد شد.

دبیر برگزاری این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: انجمن سبز اندیشان جوان 28 روز مناطق زلزله زده حضور یافتند و بمدت 2 روز نیز آثار نقاشی کودکان زلزله زده به منظور برپایی نمایشگاه به مهاباد منتقل شد.

هانا توتونچی افزود: اگرچه آثار این نمایشگاه تخصصی نمی باشند اما ارزش معنوی این آثار و درآمد ناشی از آن قابل توجه بوده و سعی می شود در فصل گرما تجهیزات سرمایشی برای کودکان زلزله زده سرپل ذهاب تهیه شود.

توتونچی تصریح کرد: قیمت آثار نقاشی از پایه شروع می شود و خیران و حامیان این حرکت می توانند با هر مبلغی که خود تعیین می کنند اقدام به خرید این آثار نمایند و یا کمک های مالی خود را به صندوقی که در نمایشگاه برای جمع آوری حمایت های مالی تعبیه شده واریز نمایند.

وی در پایان اظهار کرد: بمدت یک هفته هر روز عصر ورک شاپ و کارگاه های عکاسی، عروسک سازی و آماده سازی برای بروز بحران و زلزله در این نمایشگاه برگزار می شود.

حاج ماموستا قادر سهرابی امام جمعه شهرستان مهاباد نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه اظهار کرد: با گذشت 1 سال از وقوع زلزله برخی ها همچنان به کمک و سرپناه نیاز دارند و بر همه واجب است که در این روزها نیز به یاد آنها باشیم و این اقدام پسندیده قطعا بدون اجر نخواهد بود.

شه ویار گلابی آذر نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و ضمن تشکر از بانیان نمایشگاه بر لزوم توجه بیشتر و اعزام تیم های روانکاوی کودکان و مشاوره تاکید کرد.

وی افزود: کودکان زلزله زده و مشکلات آنها نیازمند توجه جدی هستند و اعزام تیم های تخصصی و هنری یکی از مواردی است که بشدت مورد نیاز است.

نمایشگاه فروش آثار مندالان هیوا هر روز از ساعت 5 عصر تا 22 شب به مدت یک هفته( 5 تیرماه) دایر است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد