تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد ساعت ۹:۱۵ بازدید: 583      نظرات: 0      کد مطلب: 8564

سیل پیرانشهر در دهه های اخیر بی سابقه بوده است


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیل روزهای گذشته پیرانشهر در دهه های اخیر بی سابقه بوده است، گفت: بخش کشاورزی این شهرستان در اثر سیلاب دچار خسارت های جدی شده و پرداخت غرامت به روستاییان پیگیری می شود.
رسول خضری روز جمعه اظهار کرد: فرماندار، بخشدار لاجان و ادارات خدمات رسان از همان لحظات اولیه وقوع سیل در محل حضور پیدا کردند و از صبح امروز نیز تیم های ارزیابی روانه مناطق خسارت دیده شده است.
وی با تاکید بر اینکه خسارت وارده به روستاییان در سه بخش منازل، اراضی بیمه شده و زمین های بیمه نشده پیگری می شود، افزود: خسارت وارده به منازل روستاییان از طریق بنیاد مسکن و خسارت های باغ ها و زمین های کشاورزی بیمه شده از طریق بیمه گذار پیگیری خواهد شد.
وی در خصوص باغ ها و زمین های کشاورزی بیمه نشده نیز افزود: حدود 40 درصد زمین های کشاورزی خسارت دیده این شهرستان بیمه نشده بود و جبران بخشی از خسارت آنها نیز از طریق سازمان مدیریت بحران پیگیری خواهد شد. 
وی همچنین با تاکید بر تامین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای مقابله با بلایای طبیعی در سطح شهرستان، گفت: بیشترین میزان خسارت در روستای کولیچ گزارش شده و روستاهای کهنه لاهیجان، پسوه، برده قل، هواربی و جلدیان نیز خسارت دیده است.
وی ضمن ابراز همدردی با خسارت دیدگان سیلاب، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مسوولان، خسارت های ناشی از سیل در روستاهای پیرانشهر جبران شود.
شهرستان کوهستانی و سرسبز پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی واقع است و پس از سردشت بیشترین میانگین بارندگی سالیانه را در سطح این استان دارد.
منبع: ایرنابرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد