تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد ساعت ۱۴:۴۲ بازدید: 345      نظرات: 0      کد مطلب: 8555

ستاد سفرهای تابستانی مهاباد تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه ۱ خردادماه جلسه ستاد سفرهای تابستانی و کارگروه میراث فرهنگی در فرمانداری مهاباد برگزار گردید.
در ابتدای جلسە صنعتی مسئول امور اجتماعی فرمانداری به قرائت دستور جلسه پرداخت. 
سرهنگ ظهیریان فرمانده نیروی انتظامی مهاباد با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در ایام نوروز، گفت: در این مدت سرقت ها در سطح شهرستان کاهش و امنیتی مناسبی برای مسافران و گردشگران فراهم شده بود. 
شاولە رئیس آموزش و پرورش مهاباد گفت: از حدود ۳۵ هزار نفر نوروزی که در سال ۹۷ توسط آموزش و پرورش اسکان داده شده اند حدود ۵۰ درصد آنان برای بار دوم از مهاباد دیدن کرده اند.
رئیس ادارە صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار کرد: در سال ۹۶ حدود ۲۵۳۳ بازرسی کالا و خدمات در در سطح شهرستان داشته ایم که این میزان در نوروز ۹۷ به حدود ۴۳۱۳ مورد بازرسی رسیده که افزایش ۷۰ درصدی داشته ایم. 
قادری افزود: در سال ۹۶، ۱٨۴ مورد پرونده تخلف در سطح شهرستان داشته ایم که این میزان در نوروز ۹۷ با افزایش ٨۲ درصدی به ۳۳۵ مورد با برآورد هزینه ۱۶۵ میلیون تومانی رسیده است. 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مهاباد در سال ۹۷ به سبب اسکان و جذب گردشگر مقام دوم استان را بعد از ارومیه دارا بوده که با همکاری همه اعضای ستاد سفر شهرستان این امر عملی شده است. 
دکتر شهابی در ادامه به ارائه گزارش عملکردی از اقدامات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برگزاری برنامه ها، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی در نوروز ۹۷ پرداخت. 
وی همچنین از اهدای زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر برای احداث موزه توسط آقای فایق فیاض خبر داد و این اقدام را مایه دلگرمی و خوشحالی فعالان فرهنگی و مسئولان دانست.
فرماندار مهاباد اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های که مهاباد به لحاظ گردشگری داراست، اولویت اصلی برنامه های ما توسعه گردشگری و درآمدهای حاصل از آن است.
دکتر شجاعی افزود: گردشگران سرمایه خاص و ویژه هستند که باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار بگیرند و باید برای جذب آنان تلاش شود. 
وی همچنین با اشاره به برگزاری مناسب فستیوال هه لپه رکی و نمایشگاه آداب و سنن کوردی هه وارگه در ایام نوروز از لیژنه اجتماعی زاگرس و افرادی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند، تشکر کرد.
 
در پایان این جلسه از اعضای کمیته های ستاد سفر نوروزی و افرادی که در برگزاری مراسم نوروزی نقش داشتند، تقدیر به عمل آمد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد