تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد ساعت ۱۱:۲۴ بازدید: 1475      نظرات: 0      کد مطلب: 8552

دستگیری باند 5 نفره کلاهبرداری تلفنی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری باند حرفه ای کلاهبرداری خبر داد.
سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: 5 کلاهبردار حرفه ای که با فریب شهروندان از طریق تماس تلفنی و به بهانه برنده شدن در قرعه کشی از آنها وجه دریافت می کردند، دستگیر و به 9 فقره کلاهبرداری به ارزش 50 میلیون تومان اعتراف کردند.
وی افزود: درپی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری تلفنی در قالب برنده شدن در قرعه کشی و توزیع سبد کالا مراتب در دستور کار مأموران نیروی انتظامی قرار گرفت و بعد از انجام تحقیقات و عملیات پلیسی، مخفیگاه کلاهبرداران شناسایی شد.
ظهیریان تصریح کرد: کلاهبرداران با حیله و نیرنگ و چرب زبانی، شهروندان را برای واریز و دریافت مبالغ پیشنهادی به عابر بانک ها می کشاندند.
فرمانده نیروی انتظامی مهاباد از شهروندان خواست برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی ،به تماسهای تلفنی افراد مشکوک در خصوص  برنده شدن در مسابقات و قرعه کشی توجه نکنند.
سرهنگ ظهیریان در ادامه از دستگیری 1 نفر سارق حرفه ای سیم برق خبر داد و گفت: سارق حرفه ای بصورت ماهرانه اقدام به قطع شبکه توزیع برق می نمود که توسط عوامل انتظامی در حین سرقت دستگیر و مقادیر قابل توجهی سیم کابل توزیع برق کشف و با تشکیل پرونده سارق به مراجع قضایی تحویل گردید.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با توصیه به شهروندان در رابطه با هوشیاری بیشتر در این زمینه اظهار کرد: اخیرا سارقی حرفه ای اقدام به تخریب ترانس های برق شرکت ها و خانه باغها می نماید که لازم است در صورت مشاهده مورد مشکوک با تلفن به 110 موارد را به پلیس گزارش نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد