تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۱۷:۳۵ بازدید: 411      نظرات: 0      کد مطلب: 8550

سرای هیمن، برای دومین سال پیاپی موزه برتر كشور شناخته شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، در مراسمی كە روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در سالن استاد شهناز واقع در ساختان هنرمندان کشور برگزار شد، سرای هیمن برای دومین سال پیاپی جزو ۲٠ موزە برتر كشور  شناخته شد و نشان موزە‌ی برتر را از دستان معاون رئیس جمهور و  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردش‌گری دریافت كرد.
صلاح پایانیانی، مدیر موزە‌سرای هیمن، با تایید این خبر افزود: 
۱۸ می روز جهانی موزەها در سراسر جهان است و ایكوم (كمیته ملی موزەهای ایران) و ادارەكل موزەها هرساله به‌ همین مناسبت، بە ۲٠ موزە‌ از فعّال‌ترین و بهترین موزەهای كشور، نشان موزە‌ی برتر اهدا می‌كنند و امسال ازمیان ٤٠٠ موزە‌ی شركت‌كنندە، سرای هیمن در میان ۲٠ موزە برتر جای گرفت. 
سرای هیمن در این‌ مدت، با حمایت همە‌ جانبە‌ی مجموعە مدیریتی شورای اسلامی شهر در دوره های مختلف و شهردار پیشین جناب آقای مهندس کُردستانی و شهردار فعلی دکتر علیزاده آذر ضمن جلب اعتمادِ وارثان مفاخر مهاباد توانست مجموعه‌ یادگارهای این بزرگان را بە مجموعە آثار خود بیفزاید و با رعایت استانداردهای موزە داری و تلاش كارشناسانه در نگهداری و معرفی این آثار در جایگاه ۲٠ موزە برتر كشور قرار بگیرد.
پایانیانی چشم‌اندازِ موزە‌ی هیمن و برنامەهای پیش روی این موزە را روبە پیش‌رفت خواند و نوید تداوم این خبرهای خوب در سرای هیمن را به علاقەمندان این موزە داد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد