تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۱۶:۱۳ بازدید: 682      نظرات: 0      کد مطلب: 8549

قارچ سمی جان 2 نفر را در آذربایجان غربی گرفت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: یک کودک 4.5 ساله در ارومیه و یک پیرمرد 61 ساله در نقده به علت استفاده از قارچ سمی جان خود را از دست دادند.
باقر بهرامی افزود: این کودک 4.5 ساله هفته گذشته پس از اعزام به بیمارستان طالقانی ارومیه برای دریافت کبد پیوندی به شیراز منتقل شده بود اما با وجود تلاش پزشکان، روز گذشته جان خود را از دست داده است.
وی ادامه داد: پیرمرد 61 ساله اهل نقده نیز شب گذشته به خاطر استفاده از قارچ سمی به بیمارستان منتقل شد ولی تلاش پزشکان برای بهبود وضعیت وی بی نتیجه ماند. 
وی ادامه داد: امسال 80 نفر در این استان به خاطر مسمومیت با قارچ سمی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که 20 نفر از این تعداد در حال حاضر بستری و تحت درمان هستند.
شایان ذکر است پس از مسمومیت های پی در پی برخی از مردم آذربایجان غربی در اثر مصرف قارچ های سمی، اطلاع رسانی برای خودداری مردم از مصرف قارچ های طبیعی از سوی مسوولان بهداشت و درمان آغاز شده است و به گفته آنان حتی قارچ های پرورشی نیز باید تا 2 روز پس از چیده شدن مصرف شود.
مسمومیت با قارچ سمی در اردیبهشت سال جاری مشکلات زیادی را برای مردم در سراسر کشور ایجاد کرد به طوری که 10 نفر تاکنون در سطح کشور به این علت جان خود را از دست داده اند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد