تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۱۱:۳۴ بازدید: 1236      نظرات: 4      کد مطلب: 8545

شوکه شدن جامعه ورزشی از حذف بدون دلیل وریا غفوری


به گزارش پایگاه خبری - -تحلیلی هاژه، روز گذشته در پی انتشار لیست بازیکنان تیم ملی برای شرکت در بازی با تیم ترکیه از سوی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران "کارلوس کی روش" و اعلام حذف نام "وریا غفوری" و "سید جلال حسینی" از این لیست، تمام جامعه ورزشی به ویژه مرم کردستان شوکه شدند. 
در این لیست نام وریا غفوری بازیکن ارزنده تیم ملی و سید جلال حسینی که بازیهای درخشانی را در بدنه تیم ملی داشته اند دیده نمی شود و همین مهم باعث شد جامعه ورزشی از این کار بدون دلیل سرمربی تیم ملی متعجب و شوکه شوند. 
خبرنگار حوزه ورزشی ایسنا، در پی بررسی این موضوع با کارشناسان و مسئولین استانی به گفتگو پرداخته است تا دلایل این تصمیمات را جویا شود. 
حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، اظهار کرد: خبر خط خوردن وریا غفوری بازیکن ارزنده تیم ملی فوتبال کشور تمام جوامع ورزشی را شوکه کرده و بر همین اساس برای دلیل این امر پیگیری های لازم با مسئولین استان و نمایندگان انجام شده است. 
وی ضمن اشاره به اینکه هنوز به طور قطعی غفوری از تیم ملی خط نخورده است، گفت: وریا غفوری به همراه چند بازیکن دیگر در لیست انتظار سرمربی هستند و امیدوارم با پیگیری هایی که انجام خواهیم داد وی دوباره به تیم ملی بازگردد. 
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در ادامه با بیان این مهم که دلیل این امر هنوز برای هیچکس مشخص نیست، عنوان کرد: وریا غفوری در این مدت بازی های خوبی در قالب تیم ملی انجام داده است  و در حال حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و اینکه بدون دلیل از تیم ملی حذف شود جای تعجب دارد. 
جولایی با اشاره به اینکه همیشه سرمربی تیم ملی از بازیهای خوب غفوری تعریف کرده است، یادآور شد: با توجه به شرایط فعلی این حس را داریم که سید جلال حسینی و وریا غفوری دوباره به بدنه تیم ملی اضافه شوند و امیدواریم با پیگیری های همه جانبه این مهم اجرایی شود. 
دکتر بیژن ذوالفقار نسب کارشناس و پیشکسوت فوتبال کشور، در خصوص حذف وریا غفوری گفت: در بعضی مواقع مربی در یک پست با ترافیک بازیکن مواجه می شود و این انتظار می رود به تعدادی از این بازیکن ها استراحت بدهد. 
وی که سابقه حضور در جام جهانی را در کارنامه خود دارد، ذکر کرد: وریا غفوری و سید جلال حسینی بازیکن های شاخص این کشور هستند و خط زدن این دو نفر کاملا" تعجب برانگیز است.
وی اظهار کرد: اعتقاد بنده و سایر کارشناسان این است که این دو نفر در بازی آینده تیم ملی که با یونان برگزار می شود، حضور پیدا خواهند کرد. 
این پیشکسوت باسابقه فوتبال کشور در ادامه افزود: بازیکن کردستانی تیم ملی فوتبال به همراه چند تن از بازیکنان دیگر در لیست استند بای(انتظار) حضور دارد و فعلا به طور قطعی از لیست نهایی که در 14 خرداد اعلام می شود حذف نشده اند. 
ذوالفقار نسب با اشاره به اینکه وریا غفوری و سید جلال حسینی تقریبا از سن بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: پیش بینی می شود که با توجه به اینکه در آستانه مسابقات جام جهانی فشارهای تمریناتی و مسابقات بسیار بالا است، شاید سرمربی تیم ملی با کنار گذاشتن این دو نفر از بازی با ترکیه خواسته است که استراحتی به آنها داده باشد تا با آمادگی لازم در جام جهانی حضور پیداکنند. 
وی در پایان یادآور شد: اگر وریا غفوری و سید جلال حسینی مشکل انظباطی یا بحث خاصی نداشته باشند به احتمال زیاد دوباره به تیم ملی دعوت خواهند شد. 
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۲/۳۱
ئه گه ر له باری تکنیکی وه بیت باسیک نییه به لام ئه وه ی که دوو کوورد کاوه رزایی ووریا قه فووری وه لاندراون جیی قسه یه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آلانی ۱۳۹۷/۲/۳۱
نه در مقوله ورزش بلکه در اکثرا مقاطع فرهنگی و سیاسی و ...حق عده ای خورده شده و بعد از چندی مردم از این حق خوریها عبور کرده و جامعه بحالت عادی برمیگردد ،واقعا حق رویا غفوری بود که در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرد و اگر احیانا به تیم ملی دعوت نشود جای خالی این قهرمان احساس خواهد شد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جوادجنید بچه مهاباد ۱۳۹۷/۲/۳۱
واقعاجای تعجب هست بازیکن مثل وریاغفوری درجام جهانی نباشد این یک زولم بزرگ هست ازوریا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جوادجنید بچه مهاباد ۱۳۹۷/۲/۳۱
واقعاجای تعجب هست بازیکن مثل وریاغفوری درجام جهانی نباشد این یک زولم بزرگ هست ازوریا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد