تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت ۱۲:۲۰ بازدید: 408      نظرات: 0      کد مطلب: 8533

دو کتابخانه جدید در مهاباد احداث می شود


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز شنبە ۲۹ اردیبهشت ماە جلسە شورای کتابخانە های عمومی در فرمانداری مهاباد برگزار شد.
مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد اظهار کرد: در راستای اقدامات این شورا در سال گذشته دو کتابخانە جدید در مناطق مکریان و باغ شایگان مصوب شده و انشاء الله کار احداث آن از اول تیرماه آغاز می شود.
بخشدار مرکزی مهاباد اظهار کرد: با توجه به موفقیت روستای داشخانه در امر کتابخوانی و قرار گرفتن در جمع ۱۰ روستای برتر کشور لزوم تاسیس کتابخانه در این روستا اجتناب ناپذیر است.
دکتر پاکزاد افزود: برای ساخت این کتابخانه مساحتی حدود ٨۰ متر مربع با برآورد هزینه ای حدود ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که امیدواریم در این جلسه مصوب و اقدامات اولیه احداث آن آغاز شود. 
رئیس کتابخانه های عمومی مهاباد گفت: در سال ۹۶ تعداد ۳٨۶۰ نفر عضو کتابخانه های سطح شهرستان بوده اند که در حال حاضر این تعداد به ۴۲۰۰ نفر رسیده است. 
قادری تصریح کرد: همچنین در سال ۹۶ تعداد ۵۵ هزار جلد کتاب به اعضا امانت داده شده است(به طور میانگین در ماه ۴۲۰۰ جلد کتاب) و تعداد ۴۶۰۰ جلد کتاب جدید از طرف کتابخانه های عمومی کشوری به کتابخانه ها عمومی مهاباد تحویل و ۱۶۰۰ جلد نیز از طرف مردم به کتابخانه های عمومی شهرستان اهدا شده است.
صلاح پایانیانی مسئول موزه ماموستا هیمن گفت: در حال حاضر کتابخانه های پشت تپ و باغ شایگان شهرداری بیش از ۲ هزار نفر عضو دارد و از ٨ صبح الی ۱۱ شب بدون روز تعطیل برای عموم باز است. 
فرماندار مهاباد اظهار کرد: کشوری که سرانه کتابخوانی در آن بالا باشد جزو کشورهای توسعه یافته محسوب می شود و خوشبختانه در مهاباد وضعیت مناسب است اما باید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی گام های بیشتری برداشته شود.
دکتر شجاعی خواستار تعیین یک روز مشخص برای ثبت نام رایگان نوجوانان، جوانان و ادارات مختلف در کتابخانه های عمومی شهرستان مهاباد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد