تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت ۱۷:۱۴ بازدید: 2310      نظرات: 1      کد مطلب: 8530

انتشار اعلامیه ترحیم در فضای مجازی دردسرساز شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه ، از دستگیری فردی که به قصد مزاح، اقدام به انتشار اعلامیه ترحیم دوست خود در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.
پایگاه خبری پلیس روز پنجشنبه به نقل از سرهنگ علی کریمی اعلام کرد: به تازگی فردی مسن با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد که فردی ناشناس با استفاده از عکس پروفایل وی اقدام به چاپ اعلامیه ترحیم و فرستادن آن برای دیگران کرده که این کار باعث ایجاد مزاحمت و هتک حیثیتش شده است.
وی با بیان اینکه این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت، ادامه داد: پس از انجام بررسی های لازم و با تلاش کارشناسان ، عامل انتشار آگهی ترحیم در شبکه های اجتماعی شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.
کریمی یادآور شد: متهم در بازجویی های به عمل آمده ضمن اقرار به جرم خود، عنوان کرد که شاکی از دوستانش بوده و زمانی که از بازنشسته شدنش آگاهی پیدا کرده به قصد مزاح اعلامیه ترحیم وی را طراحی و در شبکه های اجتماعی برای چند نفر دیگر ارسال کرده است.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه با یادآوری قانون جرائم اینترنتی، عنوان کرد: هرگونه مزاحمت سایبری که به قصد اذیت و آزار یا انتقام جویی و حتی تفریحی باشد مجاز نیست و مرتکبان این امر در صورت داشتن شاکی در محاکم قضائی محاکمه خواهند شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۲/۲۷
اخه اینم شدشوخی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد