تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت ۲۰:۲۷ بازدید: 807      نظرات: 0      کد مطلب: 8523

نشست هم اندیشی پیرامون اجرای گفتگوی ملی در مهاباد برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز چهارشنبە ۲٦ اردیبهشت ماە نشست هم اندیشی پیرامون اجرای گفتگوی ملی در مهاباد با حضور برخی از فعالین مدنی و فرهنگی سطح شهرستان در فرمانداری برگزار شد. 
در ابتدای نشست حاجی زاده کارشناس امور اجتماعی و انتخابات فرمانداری به قرائت کلیات و اهداف این جلسه پرداخت.
فرماندار مهاباد اظهار کرد: این نشست به دستور رئیس جمهور برای شناسایی مشکلات پیش روی جامعه برگزار و شهرستان مهاباد به عنوان شهر پایلوت طرح گفتگوی ملی در جنوب استان انتخاب شده است. 
دکتر شجاعی افزود: هدف از برگزاری چنین نشست هایی مشخص کردن چالش های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پیش رو و منتقل کردن اطلاعات دست اول و بدون روتوش به سلسله مراتب بالاتر برای تصمیم گیری و سیاست گذاری صحیح است.
وی افزود: مطالب و خواسته های مطرح شده در این نشست به مسئولان استان منتقل خواهد شد و با تشکیل کمیته ای با جدیت برنامه های پیش روی طرح گفتمان ملی در مهاباد اجرا می شود.
دکتر صلاح الدین خدیو از فعالین مدنی مهاباد اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور لزوم توجه به خواسته ها و مطالبات مردم اجتناب ناپذیر است و باید عرصه برای فعالیت و مشارکت مردم در تمام بخش ها فراهم شود. 
سلیمان منگوری یکی دیگر از فعالین فرهنگی و مدنی مهاباد نیز گفت: در این گونه نشست ها طرفین گفتگو باید مشخص و تصمیم گیری ها باید ضمانت اجرایی داشته و به صورت شفافانه و مستقیم مردم از آن مطلع باشند. 
دکتر شیخ آقایی از دیگر فعالین مدنی مهاباد با انتقاد از انسداد مرزهای کولبری که باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مردم این مناطق شد، خواستار توجه به مطالبات به حق و منافع کلی مردم شد. 
بهمنش، نمایندە پیشین مردم مهاباد در مجلس اظهار کرد: برگزاری چنین نشست هایی مناسب هستند البته به شرط اینکه نتیجه دار باشند و راه حل مشکلات پیش رو در گرو تعامل مناسب بین سه رکن مردم، نظام و دولت است. 
مهندس شریفی نمایندە سمن های مهاباد گفت: دولت و شخص رئیس جمهور در مناطق کوردنشین بالاترین رای را در انتخابات داشته اند ولی آنگونه که می بایست به این مناطق توجه نشده که باعث بروز ناامیدی در بین مردم شده است. 
شایان ذکر در این نشست برخی دیگر از افراد حاضر به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد