تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۵:۴۵ بازدید: 557      نظرات: 0      کد مطلب: 8515

مراجعه 182 هزار نفر به بخش اورژانس و درمانگاه عمومی بیمارستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: درسال 96 بیش از 182 هزار مراجعه به بخش اورژانس و درمانگاه عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان شده است. از این تعداد بیش از 156 هزار از مراجعین در بخش درمانگاه اورژانس پذیرش و ویزیت شده اند و حدود 26  هزار از مراجعین نیز به صورت اورژانسی پذیرش شده اند و برای آن ها توسط پزشک متخصص طب اورژانس پرونده تحت نظر تشکیل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است. 
دکتر مرزنگ اظهار کرد: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد در طول این مدت به طور متوسط روزانه پذیرای بیش از 500 نفر بیمار بوده و برای بیماران خدمات درمانی از جمله ویزیت پزشک،سرم تراپی ،نوارقلب ،پانسمان ، بخیه و ... ارائه شده است. 
وی افزود: فضای قبلی بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد دارای مساحت زیربنای 533 متر مربع و 11 تخت تریاژ بود که این فضای جوابگوی نیاز های مراجعین عزیز نبود و در اکثر مواقع با افزایش تعداد تخت ها به صورت غیر استاندارد بیماران اورژانسی مداوا می شدند 
وی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در راستای طرح تحول سلامت و با پیگیری های صورت گرفته مجوز ساخت بخش اورژانس با متراژ حدود 2 هزار متر مربع از وزارت متبوع گرفته شد و هم اکنون فاز اول آن با بیش از 30 تخت تریاژ و تحت نظر به اتمام رسیده و فازدوم  در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد. 
وی افزود: در طول این مدت بیش از 102 هزار خدمت در بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد انجام گرفته که بیش از 25 درصد این خدمات شامل نوار قلب و بیش از 35 درصد خدمات شامل سرم تراپی و تزریقات و سایر خدمات دیگر در این بخش بوده است. 
شایان ذکر است در حال حاضر بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد دارای 3 نفر پزشک متخصص طب اورژانس،8 نفر پزشک عمومی،بیش از 50 نفر پرستار، 13 نفر منشی ،12 نیروی خدمات پشتیبانی می باشد که در 24 ساعت شبانه روز به بیماران و مراجعین خدمات درمانی ارائه می دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد