تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۱۹ شهريور ساعت ۱۷:۴۴ بازدید: 307      نظرات: 0      کد مطلب: 1838

هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد بندر انزلی برگزار می شود


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کردستان گفت: برای نخستین بار هفته فرهنگی کردستان از فردا (شنبه) در منطقه آزاد بندر انزلی برگزار می شود.
جلال قلعه شاخانی روز جمعه افزود: در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه کشور با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی با همکاری استانداری استان کردستان برگزار می شود..
وی اضافه کرد: این برنامه با هدف احیای فرهنگ اصیل کشور، ارتباط مناسب بین اقوام، ایجاد تعادل وجود مشترک اقوام ایرانی و فراهم نمودن فضایی شاد و مفرح برای گردشگران تدارک دیده شده است.
وی اظهار کرد: در مدت برگزاری این آیین نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایش های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر و اکران فیلم در فاز تجارت و گردشگری این منطقه اجرا می شود.
شاخانی گفت: آیین افتتاحیه این رویداد فرهنگی ساعت 19 عصر روز شنبه با حضور مدیران عالی سازمان منطقه آزاد انزلی، مقامات ارشد سیاسی و فرهنگی استان های کردستان و گیلان با اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: این برنامه از 20 تا 26 شهریور ماه تداوم خواهد داشت و هر شب از یکی از مشاهیر فرهنگی استان کردستان در این هفته فرهنگی تجلیل خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد