تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۸ شهريور ساعت ۲۲:۳۷ بازدید: 948      نظرات: 1      کد مطلب: 1831

آیین رونمایی از دو عنوان کتاب در مهاباد برگزار شد+تصویر


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 18 شهریورماه آیین رونمایی از دو اثر (سکڵی دڵ، شکار و شکارگری در ادب پارسی) نوشته عبدالرحمان شکور "م.هاوراز" شاعر، نویسنده و پژوهشگر مهابادی با حضور جمعی از اصحاب قلم و اساتید دانشگاهی در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد برگزار گردید.

 

در ابتدای مراسم دکتر نادر کریمیان سردشتی، ادبیات کوردی و پارسی را به دریا تشبیه و بسیار غنی توصیف نمود. وی ضمن تقدیر از آقای شکور نویسنده کتاب شکار و شکارگری در ادب پارسی اظهار کرد: این برای اولین بار است که در ایران در این خصوص کتابی تالیف ومنتشر می گردد و قبل از این سابقه چنین کاری وجود نداشته است. در ادامه کریمیان سردشتی به قرائت شعر "باز و که‌و" اثر ماموستا هیدی و داستان "مام ریوی" به عنوان شاهکارهای ادبی در این رابطه پرداخت.

مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد نیز در این مراسم همت آقای شکور را ستود و گفت: امروز بسیار خوشحالیم که در این مراسم با رونمایی از دو اثر، کتابخانه فرهنگ و ادبیات سرزمینمان پربارتر می گردد. آقای مرادی سپس به ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت انجمن های فرهنگی، هنری و ادبی تحت نظارت این اداره پرداخت.

سخنان دکتر مهری پاکزاد در این مراسم پیرامون کتاب شکار و شکارگری در ادب پارسی بود، چرا که به گفته وی به عنوان استاد راهنمای این کتاب، آقای شکور را همراهی کرده اند. دکتر پاکزاد گفت: آقای شکور را به عنوان نویسنده ای موفق و الگو می شناسم و امیدوارم به دنبال انتشار این کتاب، شاهد ارائه آثاری دیگر در خصوص نگاه تطبیقی به ادبیات کوردی و فارسی در زمینه شکار و شکارگری باشیم. وی در ادامه به قرائت نمونه آثار شاعران کورد و فارس درزمینه شکار و شکارگری به عنوان نمونه های تطبیقی پرداخت.

در این مراسم آقای رضا شجیعی مسئول انتشارات گوتار در سقز نیز که چاپ کتاب شعر "سکڵی دڵ" عبدالرحمان شکور را بر عهده داشته، ضمن تبریک به ایشان آمادگی این انتشارات را جهت حمایت هر چه بیشتر از نویسندگان و صاحبان قلم اعلام نمودند.

قرائت شعر توسط شاعر کتاب "سکڵی دڵ" همراه با موسیقی و سپس رونمایی از دو کتاب پایان بخش این مراسم بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شورش اسماعیل قویطاسی ۱۳۹۵/۶/۱۹
تشکر می کنم از اقای عبدالرحمان شکور و تمام نویسندگان و شاعران که قلم را محکوم به نوشتن می کنن و همت و تلاش خواهند کرد تا مطالب و شعرهای جدید را تحویل جامعه بنمایند و جوانان امروز ی از ان نهایت استفاده نمایندمنتظر اثر جدید کاک عبدالرحمان هستیم در اینده نزدیک،همچنان که در گذشته نه چندان دور قران کریم را به زبان کردی ترجمه کردند و امروز هم شاهد دو اثر جدید از ایشان شدیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد