تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۸ شهريور ساعت ۲۱:۴۳ بازدید: 1117      نظرات: 0      کد مطلب: 1830

افتتاح نمایشگاە آثار هنری به نفع معلولین ذهنی در مهاباد


گزارش: ریبوار عجمی 

 عکس: پولا آغاز 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز پنج شنبه 18 شهریورماه در نگارخانه تالار وحدت نمایشگاهی از آثار هنری هنرمندان کانون بانوان شهرداری مهاباد به همت امور بانوان شورای شهر و شهرداری و با حضور جمعی از مردم و مسئولین افتتاح گردید.

آثار هنری نمایش داده شده بیشتر در قالب‌های هنری (ویترایی، نمد دوزی، بافتنی، زیورآلات دست‌ساز، ملیله کاغذی، تابلوهای رنگ و روغن، تابلوهای آکرولیک و کار با کانوا، تابلوهای سه‌بعدی) می‌باشند.

در ابتدای نشست مراسم افتتاحیه،  بعد از قرائت چندی از آیات قرآن مجید، مهندس کوردستان خوشی یکی از اعضای شورای شهر، ضمن خیرمقدم خدمت مهمانان و تقدیر و تشکر ویژه از هنرمندان حاضر در نمایشگاه و یادآوری اینکه در "کار نیک استخارە نیست" و  دوستان هنرمند  را برای این نیت خیر تحسین نمود.

در ادامه مراسم شاعر رسول کریمی (مامۆستا سووتاو) شعر "دیلی دەریا" را خواندند و محمدامین قاضی(نەدار) شعر "مافی بەشەر" مامۆستا سووتاو و پیمان معروفی شعر "لە بەر دەرگەی" مامۆستا پەشێو را همراه با نوای موسیقی تقدیم حضار نمودند.

 خانم خوشی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار داشت که امور بانوان شورای شهر و شهرداری مهاباد برای اولین بار است که نمایشگاهی را در راستای حمایت از معلولین برگزار می‌ نماید ولی قطعا این آخرین کار نخواهد بود، البته در کارهای عمرانی شهرداری، وضعیت معلولین را در نظر گرفتەایم برای همین به همسان‌سازی پیاده‌روها در پارکها [برای نمونە پارک پرستار] و گذاشتن رمپ‌ها در مکانهای عمومی اقدام نمودە‌ایم.

در میانه این گفتگو پاشازاده (مسئول امور بانوان شورای شهر و شهرداری) مهاباد افزود کە امور بانوان در راستای نیت خیر گام‌برمی‌دارد کە برای نمونه می‌توان به  افتتاح همین نمایشگاه اشاره کرد، نمایشگاه قرار بود دو روز باشد ولی با تلاش خانم خوشی به مدت یک هفته از تاریخ 25-18 شهریور ماە تمدید و دایر می‌باشد و هدف از برگزاری آن (کمک به معلولین ذهنی مجتمع که‌وین) می‌باشد.

هنرمندان حاضر در نمایشگاه عبارتند از: کوثر حمزه، کتان حمزه، مهتاب حمزه، نادیا فاروقی، نسیم فاروقی، مژگان مردانی، ریژنه ایران‌دوست، پخشان عسکری، هاجر عزیزی، الهام جواز، سرور رسالت، شیما میرمحمودی، پریسا عبدالهی، چیمن محمودی.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد