تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۸ شهريور ساعت ۱۱:۳۲ بازدید: 1097      نظرات: 0      کد مطلب: 1828
طی نشست کتابخوان

نویسندگان و پژوهشگران در مهاباد به معرفی کتاب پرداختند+ تصویر


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 17 شهریور ماه با حضور جمعی از نویسندگان و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه شیخ شلتوت مهاباد نشست کتابخوان شماره 271 برگزار گردید.

 

در ابتدای جلسه آقای حسن سالاری مسئول کتابخانه اظهار کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور افزایش سرانه مطالعه در کشور اقدام به نشست های کتابخوانی نموده و خوشبختانه این نشست ها با استقبال خوبی مواجه بوده است.

وی همچنین گفت: این پنجمین نشست کتاب خوان و بیست و دومین نشست کتاب خوان شهرستان به شماره می رود و مجموعا در استان 271 نشست کتابخوان برگزار شده است.

وی یادآور شد: در شهرستان مهاباد از نویسندگان بومی دعوت به عمل آمده تا جهت معرفی آثار خود طی این نشست ها اقدام نمایند.

در ادامه آقای محمد اسدی به معرفی کتاب داستانی خود به نام "خول ممد" پرداخت، همچنین دقایقی در خصوص کتاب در دست انتشارش پیرامون تفسیر اشعار خیام پرداخت.

"اصحاب معرفت" نوشته علی اوجبی را نیز مامند الیاسی معرفی نمود. سپس خانم چیمن پریزن نویسنده شش عنوان کتاب در خصوص آثار منتشره خود به سخنرانی پرداخت، وی درونمایه رمانهای خویش را برخی از ناهنجاریهای اجتماعی عنوان کرد و گفت: عدم تعریف درست از برخی مسایل نظیر ازدواج برای کودکان به نوعی سرکوب شناختها به شمار می رود، موضوعی که این روزها به معضلی اجتماعی مبدل گشته و در بسیاری موارد ناکامی را در پی داشته است. اینها مواردی است که  در یکی از رمانهایم  به آن پرداخته ام.

امید خالدی یکی دیگر از معرفی کنندگان کتاب بود که با وجود کم سن بودن با زبانی فصیح و بلیغ در مورد افسانه های کوردی به ارائه مطلب پرداخت. سپس به ارائه نمونه ای از داستانهای کوتاه کوردی پرداخت.

"پنجاه اندیشمند بزرگ روانشناسی" نوشته نوئل شیهی عنوان کتابی بود که سید صالح صداقت به معرفی آن پرداخت. سپس خانم شیرین قاضی در مورد ترجمه کوردی "در زیر یوغ" ایوان مینچوف وازوف و کلیات کتاب به بحث و بررسی پرداخت.

در پایان آقای کریم صوفی مولودی در خصوص سرگذشت خود و همچنین آثار منتشره و در دست انتشار دقایقی برای علاقه مندان کتاب سخنرانی کرد، سپس کتاب شعر خویش را با نام "مومیایه‌کان" معرفی نمود. در پایان نیز با قرائت دو شعر فضای معنوی خاصی به سالن بخشیدند.

عکس از: حسین خالندی 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد