تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۷ شهريور ساعت ۲۳:۳ بازدید: 940      نظرات: 0      کد مطلب: 1824

شورای شهر مهاباد عملکرد 3 ساله خود را تشریح کرد


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه، شورای اسلامی شهر مهاباد در جلسه ای که اصحاب رسانه در آن حضور داشتند گزارشی از عملکرد سه ساله خود را ارائه داده ند.

 سیدی رییس شورای اسلامی شهر مهاباد بصورت کوتاه به چند پروژه شاخص و عمرانی که در طول چند سال گذشته به بهره برداری رسیده اند اشاره کرد و گفت: نخستین زیر گذر شهر به ارزش دو میلیارد و هشتصد ملیون تومان در عرض 6 ماه و همچنین پل روگذر شهید فهمیده در شهرک با صرف اعتبار  بیش از 6 میلیارد در دور چهارم به بهره برداری رسیده اند که نقش بسیار چشمگیری در روان سازی ترافیک شهری داشته اند.

وی در ادامه به میزان اعتبارات صرف شده در بخش آسفالت، جدول گذاری، تعریض پل و بتن ریزی اشاره کرد و گفت: در این دوره سعی شده که در تمامی نقاط شهر خدمات رسانی صورت گیرد و از کارنامه ی شورای این دور دفاع و عملکرد خود را قابل قبول دانست.

سیدی به میزان بودجه دوره 3 ساله گذشته اشاره کرد و گفت : در سال اول شروع بکار دوره چهارم 37 میلیارد تومان و و در سال 93 بودجه 54 میلیاردی و در سال 94 بودجه 63 میلیاردی در اختیار داشته ایم و متاسفانه در سال جاری روند صعودی بودجه قطع گردیده و علیرغم برنامه ها و مصوبه های عمرانی زیاد میزان بودجه پیش بینی شده در سال 95 مبلغی در حدود 43 میلییارد تومان است که نشان دهنده رکود در درآمدها و در نتیجه آن عدم تحقق برخی برنامه های این دوره در سال 1395 است.

سیدی در ادامه به برخی مشکلات که شورای دور چهارم با آن روبه رو بوده اشاره کرد و گفت: تاکنون مسئولان شهرستان به یک استراتژی واحد برای توسعه شهر دست نیافته اند و نبود یک اتاق فکر مشترک برای پیشبرد برخی برنامه ها یکی از مواردی است که همواره لازم بنظر می رسد.

سیدی ادامه به زمینهای دادگستری اشاره کرد و اظهار داشت که در این رابطه 3 پیشنهاد مطرح گردیده است:
1. شهرداری در صورت وجود بودجه و اعتبار آن را خریداری کند که 129 قطعه می باشند

2. این مجموعه زمین تجمیع شوند و بصورت قانونی تفکیک شوند و سهم 70% شهرداری برای ارائه سرانه ها و خدمات و حریم در نظر گرفته شود

3. خرید سهم 30% اشخاص بعد از تفکیک زمین

وی همچنین در ادامه به متوسل شدن به مجرای قضایی برای حل مشکلات تاناکورا اشاره کرد و از برنامه های اعضای شورای اسلامی در دور چهارم برای تغییر ترمینال روستایی به کاربری متناسب به فضای آن محل خبر داد.

سیدی یکی از مشکلات پیش رو برای کمبود درآمد شهرداری مهاباد را طرح تفصیلی شهر مهاباد  دانست و اظهار داشت در طرح تفصیلی فعلی هیچ گونه زمینی در محدوده برای تفکیک وجود نداشته و همین امر یکی از موارد مهمی دانست موجب رکود درآمد شهرداری گشته است.

سیدی در پایان به برخی ناکامی ها از جمله احداث فرهنگ سرا، ساماندهی رودخانه ها در داخل شهر و پروژه داشامجید اشاره کرد که به دلیل نبود اعتبارات کافی در حال حاضر یا طرح های دیگر جایگزین آن شده اند یا با سرعت کمتری در حال به اتمام رسیدن می باشد. وی توسعه موزه سرای ماموستا هیمن، خانه کرد و همایش ماموستا هیمن را از برنامه های آتی شورای شهر مهاباد معرفی کرد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد