تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ شهريور ساعت ۱۰:۴۵ بازدید: 600      نظرات: 0      کد مطلب: 1810

پایان مهمانی عروسک‌ها در آذربایجان‌غربی/ مهاباد مقام اول را کسب نمود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، هیأت داوران مرحله استانی هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون در آذربایجان‌غربی، طی بیانیه‌ای ضمن معرفی منتخبان این دوره از رشد قابل توجه فعالیت در این زمینه ابراز خرسندی کردند.

 
 

هیأت داوران این مرحله از جشنواره متشکل از علی ضیایی، زهرا آب سوران و اسرین ابراهیمی در بخشی از بیانیه خود در جهت ارتقاء سطح کیفی نمایش‌ها نکاتی را شامل بکارگیری روش‌های بکر و خلاقانه در تمام بخش‌های نمایش، توجه به انسجام، تازگی و هدفمندی متن و تناسب آن با گروه سنی مخاطب، توجه به نشاط و شادمانی در نمایش‌ها، حذف عناصر زائد و غیرضروری در طراحی صحنه، توجه به انعطاف‌پذیر بودن عروسک‌ها و استفاده از حرکات مناسب نمایشی با مخاطبان در میان گذاشتند.

بر همین اساس هیأت داوران پس از مقایسه 20 نمایش در بخش اعضا نوجوان راه‌یافته به مرحله استانی، گروه‌های نمایشی« دنیای زیبا» به مربی‌‌گری شادی پاکزاد از کانون شماره 2 مهاباد، «تمنای باران» به مربی‌گری رعنا خضرنیا از کانون سردشت و «ناقوس باران» به مربی‌گری سمیه حسین‌نژاد از کانون مجتمع شهید رسول فرخی ارومیه را به ترتیب به عنوان نمایش‌های برتر اول تا سوم معرفی کرد.

هیأت داوران همچنین دریافت لوح تقدیر و جایزه بخش طراحی و ساخت عروسک را به شیرین باقرالموسوی به خاطر خلاقیت در طراحی و ساخت عروسک‌های نمایشی« دوستی زیباست» اختصاص داد.

در بخش نویسندگی نیز لوح تقدیر و جایزه این جشنواره به شیدا نصرتی به خاطر نمایشنامه« آفرینش خلقت» از کانون شماره 2 مهاباد تعلق گرفت.

هیات داوران در بخش دیگری زهرا مال‌مال‌دلی را به خاطر سادگی و جذابیت در طراحی و اجرای صحنه نمایش« دهکده غرغروها» از کانون شماره 3 ارومیه به عنوان طراح و مجری صحنه منتخب و شایسته دریافت جایزه و لوح تقدیر دانست.

همچنین جایزه و لوح تقدیر بخش آفیش و بروشور این جشنواره را پریا پسوه‌ای به خاطر خلاقیت در ساخت و اجرای آفیش و بروشور نمایش« درخت الفبا» از کانون شماره 2 مهاباد به خود اختصاص داد.

لازم به ذکر است هیأت داوران تمام گروه‌های شرکت‌کننده در مرحله استانی هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی را شایسته دریافت لوح سپاس برای حضور در این جشنواره دانست.

گفتنی است سه نمایش برگزیده استانی به ستاد جشنواره معرفی خواهند شد تا این ستاد از بین نمایش‌های برگزیده استان‌ها حداکثر 11 نمایش را انتخاب و برای راهیابی به جشنواره کشوری معرفی نماید.

مرحله استانی هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی کانون در آذربایجان‌غربی روزهای 13 و 14 شهریور با حضور 20 گروه نمایشی از شهرستان‌های ارومیه، مهاباد، ماکو، سردشت، شاهین‌دژ، پیرانشهر و سلماس برگزار شد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد