تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۱ شهريور ساعت ۲۲:۳۰ بازدید: 700      نظرات: 2      کد مطلب: 1786

مراسم تجلیل و رونمایی از آثار فریدون حکیم زاده در سردشت برگزار گردید


گزارش از: شعیب گردپور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 10 شهریورماه طی مراسمی با حضور شاعران و نویسندگان سردشت، مهاباد، پیرانشهر، ارومیه و... از دو کتاب (هه ژار له لوتکه دا، به رهه مه کانم ) اثر استاد فریدون حکیم زاده در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت رونمایی شد.

آقای کاوه حیاک رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و اصحاب فرهنگ و هنر، اظهار داشت که اداره فرهنگ و ارشاد سردشت از تمام هنرمندان و نویسندگان و ادیبان و کسانی که عرصه ی فرهنگ فعالیت دارند حمایت کامل بعمل می آورد.

 

وی خاطرنشان کرد که درهای اداره فرهنگ و ارشاد به تمام مردم علی الخصوص اهالی هنر و ادب باز است و آن اداره تمام تسهیلات و مساعدت های لازم برای همیاری به اهالی فرهنگ وادب را فراهم مینماید.

وی افزود: یکی از اصول پیشرفت، انتقاد است که متاسفانه برخی از افراد بدون آگاهی از قوانین و همکاری های اداره فرهنگ و ارشاد نسبت به تخریب آن اقدام میکنند، انتقاد باید سازنده باشد تا باعث پیشرفت باشد نه با قصد تخریب که وی با آغوش باز از تمام انتقادات سازنده استقبال می کند.

مدیر فرهنگ و ارشاد سردشت به اقدامات انجام شده آن اداره در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداخت و خاطرنشان کرد بیش از چندین هزار جلد کتاب بصورت رایگان به مدارس، مساجد، کتابخانه ها و... تقدیم کرده است تا فرهنگ کتابخوانی به عنوان یک نهضت در جریان باشد.

همچنین در این مراسم از تعدادی دیگر از نویسندگان سردشت تجلیل شد و از طرف بانیان مراسم یاد و نام بزرگان علم و ادب و برخی از مشاهیر و مفاخر سردشت نظیر علامه بیتوشی، ملا یوسف اصم، شیخ نقشبندی، ماموستا واعظی، دکتر نادر کریمیان سردشتی، ماموستا محمدامین امینیان، خلیل جلیل زاده، حمید صفا جو، شورش نصیری، رحمت فروغی، هیرش بیتوشی، آوات رشیدی و... گرامی داشته شد.

در ادامه آقایان سید کریم سید نژاد، محمد نصرالله زاده، پیرامون آثار فریدون حکیم زاده مطالب و نقد و بررسی خود را اعلام کردند و همچنین حمید صفا جو و ابراهیم امینی با شعر و دلشاد خضری با ارائه گزارش اهمیت رونمایی و فریدون حکیم زاده نیز با سخنرانی در خصوص آثارش در مراسم مشارکت داشتند در خاتمه با اهدای لوح تقدیر از طرف اداره فرهنگ و ارشاد سردشت از آقای حکیم زاده تقدیر شد.

همچنین در پایان تجلیل و رونمایی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان مدنی کیمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهرستان برگزار گردید.

 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

میلاد کریم نژاد ۱۳۹۵/۷/۲۵
استاد جان دست خوش
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

مبین فتاحزاده ۱۳۹۵/۷/۲۱
واقعا دست و چاوت خوش به استاد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد