تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۱ شهريور ساعت ۱۹:۱ بازدید: 994      نظرات: 1      کد مطلب: 1784

مسئول شورای خیرین سلامت: بخش سلامت مهاباد در وضعیت مناسبی قرار ندارد


به گزارش خبری-تحلیلی هاژه روز چهارشنبه 10 شهریور ماه همایش خیرین سلامت شهرستان مهاباد در تالار وحدت شهرداری با استقبال پرشور اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

 

در ابتدا مهندس حمید هدایت‌فر مسئول شورای خیرین به تشریح برنامه‌ها و عملکرد سازمانهای مردم‌نهاد و شورای خیرین سلامت شهرستان پرداخت.

هدایت‌فر با بیان اینکه این شورا در سال 1392 تشکیل گردیده، اظهار داشت: "از اهداف مهم این شورا ایفای نقش بازو مانند برای پیشبرد اهداف دانشگاه علوم پزشکی در راستای همکاری با مجمع خیرین مدرسه‌ساز و آموزش و پرورش می‌باشد."

هدایت‌فر افزود: "این شورا همواره در راستای رفع نواقص و کمبودها گام برداشته و براساس مطالعات صورت گرفته سعی در هموار کردن مسیر خواهد نمود."

وی در ادامه گفت: "بخش سلامت و به‌ خصوص بخش دیالیز شهرستان مهاباد در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

هر چند در سالهای گذشته درمانگاهها و کلینیک‌هایی برای این بیماران احداث گردیده، اما متاسفانه از نظر کیفیتی فاقد استانداردهای لازم می‌باشند، هدایت‌فر در ادامه به کمک‌های 300میلیون تومانی خیرین برای احداث مرکز دیالیز شهرستان اشاره کرد و گفت: این کمک‌ها هر چند بصورت علنی اعلام نگردیده است اما قطعا جای تقدیر و تشکر دارد."

وی یکی از نکات قابل توجه در راه‌اندازی این مرکز را متعهد کردن دانشگاه علوم‌پزشکی به تجهیز این مرکز در حال ساخت دانست، در این مرکز سعی گردیده مطابق با استانداردهای لازم احداث و همواره کرامت و شخصیت بیماران حفظ گردد.

مهندس هدایت‌فر در خصوص اقدامات و همکاری مسئولان شهرستان برای احداث مرکز دیالیز گفت:"مسئولان هموارە در تمامی مراحل و در طول چند سال فعالیت این شورا نقش ارزنده‌ای را ایفا کرده‌اند."

وی در ادامه به تلاشهای معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد که یکی از پایه‌گذران و حمایت‌کنندگان این مرکز بوده تقدیر و تشکر نمود و همچنین اقدامات نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد را ارزنده توصیف کرد و از حمایت‌های بی‌دریغ مرکز صداوسیمای مرکز مهاباد و معرفی این امر خیر به آحاد مردم تقدیر و تشکر کرد.

 

وی در آخر ابراز امیدواری کرد که با جدیت و حمایت‌های ویژه نماینده، فرماندار، شورای شهر و صداوسیما این امر خیر هر چه زودتر به بالاترین کیفیت و نتیجه برسد.

سیدی رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد در گفت‌وگو با خبرنگار هاژه اظهار داشت که تاسیس مرکز دیالیز توسط شورای خیرین سلامت مهاباد یک اقدام ارزنده در جهت خدمت به مردم این شهرستان می‌باشد و تلاشهای این شورا را ارزنده برشمرد وی در ادامه افزود در جلسه‌ای که شورای اسلامی شهر با این مجمع برگزار نموده، خیرین سلامت طرح و نقشه راهی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند الگویی برای سایر شهرهای دیگر باشد. سیدی از عزم جدی شورای خیرین و حمایت‌های شورای شهر از این مرکز خبر داد و خاطر نشان نمود شورای اسلامی شهر در سال1393 نیز در جهت تجهیز مرکز دیالیز شهرستان مهاباد (اهدای یک دستگاه دیالیز به این مرکز) گام برداشته و در تجهیز و ساخت مرکز تازه احداث شده قطعا هر آنچه در توان داشته باشد بکار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد به حمایت‌های شورای شهر و شهرداری از این مرکز در زمینه احداث و تجهیز و اخذ مجوزها اشاره کرد و گفت: عزمی ملی، استانی و شهرستانی برای تجهیز و ساخت این مرکز وجود دارد و شورای شهر نیز یکی از حامیان برگزاری این همایش به شمار می‌رود.

شریفی سخنگوی "انجمن اجتماعی زاگرس" ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم و خیرین و اصحاب رسانه، گفت: "انجمن اجتماعی زاگرس متشکل از جوانان و میانسالان متخصص در همه زمینه‌ها به سایر سازمانهای مردم نهاد و ادارات، مشاوره‌های تخصصی در راستای پیشرفت و توسعه اجتماعی شهر ارائه می‌دهد."

 

شریفی در ادامه افزود: انجمن اجتماعی زاگرس به‌عنوان یکی از حمایت‌کنندگان این همایش در راستای خدمت به پیشرفت اجتماعی از ماهها قبل با شورای خیرین همکاری داشته و با توجه به عام‌المنفعه بودن این همایش و شورای خیرین و همواره در کنار و حامی آنها خواهد بود."

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نوع همایش و فعالیتهای باعث اعتلای اجتماعی-فرهنگی جامعه را به‌دنبال خواهد داشت.

عکس: پولا آغاز 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاوار کردستان ۱۳۹۵/۶/۱۲
سرمایه داران مناطق کردنشین فقط در فکر مطرح کردن نام خود به وسیله ساخت آپارتمان ها وخرید خانه باغ وماشین های میلیاردی هستند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد