تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۰ شهريور ساعت ۲۰:۳۲ بازدید: 628      نظرات: 0      کد مطلب: 1772

نمایش "چریکەی چیای ئاڵۆز" به زودی در مهاباد اجرا می گردد


بە گزارش خبرنگار هاژە، نمایش "چریکەی چیای ئاڵۆز" کاری از گروە تئاتر اهورای مهاباد بە نویسندگی و کارگردانی بختیار پنجەای، در مراحل پایانی تمرین برای اجرا قرار گرفتە و بە زودی در مهاباد بە روی صحنە می رود.

غفور پیرزادە مدیر روابط عمومی گروە تئاتر اهورا در مصاحبە با هاژە ضمن اعلام این خبر افزود:  این تئاتر کە  بە زبان کوردی اجرا می شود بر اساس منظومه ی کوردی سیدوان نگاشتە شدە است.

طراحی صحنە و نور آن توسط آقای سامان ارمی انجام گرفتە و طراحی موسیقی آن را نیز آقای شورش ماملی انجام می دهد.

همچنین آقایان علی صمیمی بە عنوان طراح آفیش و بروشور، عطا روشن زادە طراح لباس و سید حسن سیدپور بە عنوان طراح گریم با این پروژە همکاری دارند.

این کار نمایشی دارای 8 کاراکتر است کە آقایان رحیم نقدە، امید خاکپور، ریبوار حنیفی، کامران خاوری، سیاوش پیداو، سینا جوانمرد و خانم ها گلچین دنیادیده و مژگان عزیزی در آن ایفای نقش می کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد کە این کار نمایشی حدود بیست شهریور بە مدت چند روز در مهاباد بە اجرای عمومی درخواهد آمد و متن این کار برای حضور در سیزدەهمین جشنوارە تئاتر کردی سقز نیز ارسال شدە است و بە احتمال قوی با توجە بە سطح بالای آن بە عنوان نمایندە مهاباد در سیزدهمین جشنوارە تئاتر  کردی سقز حضور داشتە باشد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد