تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ شهريور ساعت ۱۲:۳۷ بازدید: 972      نظرات: 0      کد مطلب: 1745

انتقاد شدید نمایند سقز و بانه از نحوه برخورد با کولبران

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس از نحوه برخورد با کالای قاچاق درکشور انتقاد کرد و گفت: برخورد با قاچاق سازمان یافته جای خود را به قلع و قمع کوله برها داده است.


به گزارش هاژه به نقل از خانه ملت، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه برخورد با قاچاق در کشور، گفت: برخورد با قاچاق درکشور ما محدود به کوله برها و قاچاقچیان خرد شده است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب بارها در خصوص برخورد با قاچاق عمده و درحد کلان هشدار داده اند، افزود: متاسفانه دستگاه های برخوردکننده با قاچاقچیان تمام وظیفه خود را در قلع و قمع قاچاق خرد معطوف کرده و از حجم کلان آن غافل شده اند.

بیگلری، با تاکید براینکه اقتصاد مناطق مرزی کشور درگرو فعالیت های خرد کوله برها است،تصریح کرد: متاسفانه برخورد نامناسب پلیس نیروی انتظامی با کوله برها و کشتن حیوانات باربر خارج از قاعده و قانون است.

 نماینده مردم سقز و بانه ادامه داد:درگذشته حیوانات باربر ضبط شده از کوله برها در مزایده به فروش می رسیدند؛ اما درحال حاضر این حیوانات بیگناه کشته می شوند که این مخالف هر نوع سیاستی است.

وی با تاکید بر اینکه نباید اقتصاد مناطق مرزی با اقدامات نسنجیده برخی مسئولان فلج شود، تصریح کرد: کشتن حیوانات کوله برها آلودگی های زیست محیطی بسیاری را نیز منجر می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید قوانینی وضع شود تا کالاهای مشروع از سوی حیوانات باربر حمل شوند و همچنین برخورد با کوله برها نیز مورد بازنگری واقع شود. 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد