تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۳:۳۸ بازدید: 520      نظرات: 0      کد مطلب: 7514

افزایش‌ ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی در مهاباد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز سە شنبە ۲٥ اردیبهشت ماە اولین جلسە شورای ترافیک مهاباد در سال ۹۷ در فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای جلسە کیانی مسئول امور شهری و روستایی فرمانداری دستور جلسە و مصوبات جلسه گذشته این شورا را قرائت کرد.
شهردار مهاباد از فعالیت خودروی مسافربری شخصی در سطح شهرهای مهاباد و گوگتپه انتقاد و خواستار برخورد قانونی با این افراد شد.
دکتر علیزاده آذر  گفت: عدم توجه به قوانین و مقررات حقوقی توسط برخی مسئولین در گذشته، هم اکنون گریبان شهر و مردم را گرفته است.
رئیس راهنمایی و رانندگی مهاباد در خصوص آمار تصادفات در سطح شهر در سال ۹۷ گفت: به طور کلی در تصادفات جرحی با کاهش ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو بودیم، اما در بحث تصادفات فوتی با یک مورد فوتی طی امسال با افزایش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی مواجه بودیم. 
سرهنگ کاظمی افزود: تصادف وسیله با وسیله، عدم توجه به جلو، رعایت حق تقدم و قوانین و مقررات و به طور کلی عامل انسانی از مهم ترین علل تصادفات در سطح شهر مهاباد بوده است. 
فرماندار مهاباد خواستار گردشی کردن تاکسیها در سطح شهر شد و افزود: با انجام این کار عدالت اجتماعی در بین رانندگان تاکسی رعایت خواهد شد. 
دکتر شجاعی تصریح کرد: خوشبختانه در سطح ایران تنها شهری هستیم که کرایه تاکسی ها یکسان است و کسی از این بابت گلایه ندارد.
در این جلسه تعدادی از مسئولین اقدامات و پیشنهادهای اداره متبوع خود را در خصوص مصوبات جلسه پیشین و دستور جلسه حاضر ارائه کردند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد