تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۴:۵۵ بازدید: 963      نظرات: 1      کد مطلب: 7511

بيانيه والدين دختران شين آبادي در مورد خبر اعزام فرزندانشان به آمریکا جهت مداوا


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز دوشنبه 24 اردیبهشت والدین دختران شین آبادی در خصوص اعزام این دختران جهت مداوا به آمریکا بیانیه صادر نمودند که به شرح زیر است.
پیرو مراجعات و پیگیری‌های والدین و وکلای ما، روز يكشنبه ٢٣ ارديبهشت ٩٧ دكتر فاطمي رئيس تيم پزشكي دختران شين آباد، طي تماس و ارتباط تلفني با آقاي شادكام، احد از والدين دختران شين آبادي و حسين احمدي نياز وكيل اين دختران ستمديده خبر از نهايي شدن اعزام اين دختران به خارج از كشور بعد از اتمام امتحانات درسی آنها در ٢٢ خرداد ٩٧ داد و اعلام نمود مدارك و اسناد پزشكي اين دختران براي تيمي از  پزشكان ايراني مستقر در آمريكا ارسال شده است تا با بهره مندي از توان و دانش آنان بتوانيم نسبت به بهبودي درمان آنان اقدام شود. اما شوربختانه نماينده محترم سردشت و پيرانشهر، بنابه دلايل خاص، ضمن مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری کردپرس مبادرت به تكذيب اين خبر نموده است كه  لازم است در راستای روشن شدن واقعیت مطالبی به شرح زیر جهت استحضار عموم مردم و اصحاب رسانه  بیان شود:
۱- در طول شش سال  پس از حادثه تلخ شين آباد، اين كودكان و والدینشان بدون كمك نماينده شهر، پيگير درمان و احقاق حقوق خود بوده اند و اگر نماينده مزبور اقدامي هم انجام داده باشد صرفا در راستاي وظايف و تكاليف نمايندگي بوده است و هيچ منتي نبايد باشد. در حالیکه اقدامات مختصر ایشان  فقط محدود به حضور در رسانه‌ها بوده و اقدام عملی یا پیگیری چندانی از سوی ایشان صورت نگرفته و پاسخگوی مراجعات والدین به دفتر نماینده در تهران یا پیرانشهر نبوده‌اند.
٢- بار اصلی پیگیری‌ها به عهده والدین، وکلا و تنی چند از افراد دلسوز بوده و حتی جناب نماینده مخالف ورود وکلا و رسانه‌ای شدن مشکلات خانواده‌ها بوده و معتقد بودند که باید با دریافت نصف دیه این موضوع خاتمه یابد که ۷ تن از والدین ادعای وی را پذیرفته اما ۸ خانواده دیگر با ارشاد حقوقی وکلا موفق به دریافت کل دیه متعلقه شدند. از نظر جناب نماینده دیه دختر حتی در حوادث هم نصف دیه مرد است که این در تعارض با نص قانون و برابری انسان‌هاست. حال مسئول و پاسخکوی نصف شدن دیه آن ۷ دانش آموز که به توصیه جناب نماینده عمل کرده اند کیست؟
٣- دولت داراي اين تكليف است كه دختران شين آباد را براي درمان به بهترين مراكز درماني در خارج اعم از آمريكا يا هر كشور ديگري اعزام نمايد و هيچ فردي اعم از نماينده يا نهاد دولتي حق ندارد مانع تراشي كند یا ساز مخالف بزند. مگر در شش سال گذشته چه بهبودی در درمان آنها ایجاد شده است؟
٤- نماينده محترم پيرانشهر بهتر بود بجاي سیاه نمایی و تكذيب واقعيت ها، از همان روزهای اولیه براي درمان اين كودكان تلاش می‌کردند و با مانع تراشي هاي كذايي، از تضييع حقوق اين دختران ستمديده دست بردارد. حال که با پیگیری‌ های مختلف، محملی برای درمان آنها در خارج از کشور ایجاد شده چرا ایشان با سنگ‌اندازی خواستار تداوم تحمل دردهای دخترانمان است؟
٥- دختران مظلوم شين آباد ذيحق هستند و بايد احقاق حق شوند و نه اينكه مستحق منت و التماس نماينده سردشت و پيرانشهر باشند.
٦- اعزام اين دختران به آمريكا طبق تشخيص كميسيون پزشكي و موافقت پرشكان ايراني مقيم آمريكا خواهد بود و يك موضوع انسانی و بشردوستانه است و فرمانهاي مهاجرتي ترامپ و برجام هرگز نمي تواند مانعي براي صدور ويزاي اين دختران مظلوم شود.
٧- نبايد اين دختران را وارد مسايل سياسي كنيم و بايد با نگاه نوعدوستی به مقوله نگاه كنيم كه بلاشك مسايل بشردوستانه و درمان اين دختران در آمريكا مستثني از فرمانهاي ترامپ خواهد بود.
٨- اميدواريم نماينده محترم در خدمت به موكلين خود باشند و برای رضاي خدا گام بردارند.
در خاتمه ضمن اظهار تشکر از زحمات پزشکان، حقوق دانان، وکلا خصوصا آقاي حسين احمدي نياز ،وكيل دلسوز اين دختران، اصحاب رسانه و مطبوعات  و مسولان محترم مجدانه خواستار اقدام عاجل برای درمان دختران خود در خارج و جلوگیری از نابود شدن جوانی و آتیه آنان هستیم.
والدین دختران شین آبادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فرشید ۱۳۹۷/۲/۲۴
افرین بر حق گویی و انتقاد به حق وبه جاتون

نظر خود را براي ما ارسال كنيد