تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۱ مرداد ساعت ۱۲:۱۴ بازدید: 1978      نظرات: 0      کد مطلب: 1692

آمار تکان دهنده از نزاع و درگیری ها در آذربایجان غربی منتشر شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه به نقل از تسنیم، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی گفت: در سه ماهه نخست امسال تعداد شش هزار و ۵۰۷ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

رسول روشنی، از افزایش نزاع در آذربایجان‌غربی در خرداد ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال تعداد شش هزار  و 507 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل  نه دهم  درصد کاهش یافته است.

وی گفت: از کل مراجعان نزاع در سه ماه نخست امسال چهار هزار و 844 نفر مرد و یک هزار و 663 نفر زن بودند و این در حالی است که در مدت زمان مشابه سال قبل از 5 هزار و 22 نفر مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان سه هزار و 574  نفر مرد و یک هزار و 548 نفر زن بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در خرداد ماه سال 95 نیز آمار مراجعان نزاع با چهار دهم درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به دو هزار و 437 مورد رسیده است.

روشنی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال  تعداد  چهار نفر در اثر برق گرفتگی  جان خود را از دست داده‌اند گفت: این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه  سال قبل افزایش 33 درصدی داشته است.

وی افزود: بر اساس گزارشات رسیده از مراکز پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی از این تعداد فوت شدگان تعداد چهار نفر مرد بوده و در خرداد ماه امسال نیز تعداد یک مورد جان خود را در اثر برق گرفتگی از دست داده است.

روشنی از افزایش  فوتی‌های ناشی از سلاح سرد در آذربایجان‌غربی خبر داد و اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال هشت نفر به دلیل فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان  ارجاع داده شده‌اند.

وی بیان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که شش مورد فوتی ناشی از سلاح سرد رخ داده بود افزایش 33 درصدی را نشان می‌دهد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد