تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ مرداد ساعت ۱۹:۳۳ بازدید: 541      نظرات: 0      کد مطلب: 1669

هشدار یک نماینده مجلس نسبت به تکرار حادثه شین‌آباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه به نقل از مشرق، عین‌الله شریف پور نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی، نسبت به تکرار حادثه شین آباد در روستاهای کوهستانی مناطق حوزه انتخابیه خود هشدار داد و گفت: متاسفانه در سال‌های پایانی دهه سوم انقلاب، دانش آموزان این مناطق باید با کمترین امکانات و در مدارس سیار و کانکسی ادامه تحصیل دهند.

به گفته وی، این مدارس از کوچکترین استانداردها نیز برخوردار نیستند و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و زمستان های سرد کوهستان، امکان آتش‌سوزی مدارس کانکسی که از بخاری نفتی برای گرمایش آنها استفاده می‌شود، وجود دارد.

 این نماینده مجلس با اشاره به تخریب مدارس ناایمن ساخته شده در رژیم طاغوت و ساخت مدارس جدید توسط جهاد سازندگی در  اوایل دهه 60 گفت: متاسفانه مدارس ساخته شده در اوایل انقلاب به دلیل کیفیت پایین ساخت، بعد از 30سال غیرقابل استفاده بودند و تمامی مدارس منطقه طی دو سه سال گذشته تخریب شده‌اند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که وزارت آموزش و پرورش طی این سال‌ها مدرسه‌ای جدید با مقاومت بالا احداث نکرده است و به دلیل کوهستانی بودن منطقه و صعب العبور بودن راه‌ها، از راحت‌ترین راه برای ایجاد مدرسه استفاده کرده‌اند و به جای احداث سازه، مدارس کانکسی را در سطح روستاهای منطقه مستقر نموده‌اند.

این نماینده مجلس، تعداد مدارس با توصیفات فوق در روستاهای مناطق چالدران را 32 واحد اعلام کرد که همگی به صورت کانکس مستقر شده و دانش آموزان برای گرم شدن در زمستان های سرد این منطقه، مجبور به استفاده از بخاری‌هایی هستند که از ایمنی مناسبی برخوردار نیستند.

شریف پور ضمن ابراز نگرانی از تکرار حادثه شین آباد در مدارس منطقه ماکو و چالدران  گفت: تحصیل دانش آموزان دراین مدارس که از سطح ایمنی پایینی برخوردارند خطرات عدیده ای را به دنبال دارد و متاسفانه وزارت آموزش و پرورش در طول این سالها اقدامات قابل توجه و سازنده ای در خصوص رفع مشکل دانش اموزان انجام نداده است.

وی بیشترین مشکل را مربوط به مدارس مقطع ابتدایی دانست و گفت: ضرورت توسعه فضاهای آموزشی به ویژه مجتمع‌های آموزشی در این منطقه احساس می‌شود چراکه ترک تحصیل دختران در مقاطع تحصیلی بالاتر به مشکلی برای مردم منطقه تبدیل شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد