تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۸:۸ بازدید: 1922      نظرات: 6      کد مطلب: 1661

داروی درمان قطعی «میگرن» رونمایی شد


محققان پارک فناوری پردیس داروی درمان قطعی میگرن را رونمایی کردند. دکتر رمضانی از محققان این طرح در مراسم رونمایی از داروی درمان قطعی میگرن که صبح امروز در کلینیک آرامش صورت گرفت، با تاکید بر اینکه این دارو با عنوان «میگری هیل» تولید شده است، افزود: این دارو به صورت بخور استنشاقی است که بر اساس پروتکل‌های خاصی بیماران مبتلا به میگرن در کلینیک از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی هاژه به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه این دارو به صورت کم‌تهاجمی تولید شده است، از تولید فرم مایع این دارو که قدرت جذب سریع و کم‌تهاجمی دارد، خبر داد.

رمضانی با بیان اینکه بیماری میگرن در دو نوع حاد و مزمن افراد را مبتلا می‌کند، توضیح داد: در حالت مزمن 21 حمله در سال رخ می‌دهد؛ ولی در حالت حاد 15 حمله در ماه با طول مدت بیشتر از 14 ساعت ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه این دارو داروی درمان قطعی میگرن است، یادآور شد: با اعلام و مجوز سازمان غذا و دارو، این دارو وارد فاز 3 تولید می‌شود.

به گفته وی، این دارو قرار است به چندصد نفر از بیماران مبتلا در کلینیک آرامش ارائه شود.

این محقق با اشاره به شیوع بیماری میگرن در کشور خاطرنشان کرد: ضریب شیوع بیماری میگرن در جوامع بزرگ 10.29 درصد است و بر اساس برآوردها در ایران حدود 8 میلیون نفر مبتلا به بیماری میگرن هستند.

رمضانی با بیان اینکه 10 درصد از این بیماران جزو بیماران حاد میگرنی هستند، اضافه کرد: طبق برآوردهای انجام شده در کشور آمریکا سالانه حدود 21 تا 27 میلیارد دلار ضررهای ناشی از این بیماری به دلیل مصرف انواع مُسکن‌ها، غیبت از کار، هزینه‌های کلینیکالی و افت بهره‌وری را متحمل می‌شود.

به گفته وی، این دارو در سال 84 تولید و در سال 88 وارد فاز تولید صنعتی شد و در کلینیک آرامش نیز بر روی بیش از 1400 بیمار مورد استفاده قرار گرفت.

رمضانی اضافه کرد: از 1400 بیمار مصرف‌کننده داروی «میگری هیل»، 81 درصد آنها درمان قطعی شدند و در افرادی که درمان نشدند، منجر به کاهش حملات میگرن در آنها شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

نسترن ۱۳۹۵/۶/۴
خیلی ممنون اززحمات شما محققان منم میگرن خیلی شدیدی دارم راستی هنوزاین داروبه بازارنیومده.؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

AB ۱۳۹۵/۵/۲۶
تولید دارو ودر مان میگرن خود ثواب چون میلیونها مردم درگیر درد مزمن ولی بی درمان
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۵/۲۶
دست محققان ایران دردنکنددرهمه زمینه هابخصوص درزمینه علم پزشکی وداروسازی بنده میگرن نوع حادش ودارم امیدوارم هرچه زودتراین دارو به صورت گسترده به بازاربیادومن هم مداوابشوم
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال ۱۳۹۵/۵/۲۶
درخواست دارو
1
1
پاسخ به این اظهارنظر

جلال ۱۳۹۵/۵/۲۶
درخواست دارو
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

واحد مام گله ۱۳۹۵/۵/۲۶
واقعا دست شما درد نکنه
علی پژاوند ۱۳۹۵/۵/۲۷
واقعا دست شما درد نکند خودم میگرن دارم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد