تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد ساعت ۱۲:۱۷ بازدید: 356      نظرات: 1      کد مطلب: 1641

نمایشگاه صنایع دستی وسوغات استانها در شهرستان بیجار برپا گردید.


نمایشگاه صنایع دستی و سوغات با شرکت استانهای مختلف و با حضور فعالین صنایع دستی و سوغات در شهرستان بیجار به مناسبت دهه کرامت برپا گردید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، در راستای معرفی توانمندیهای صنایع دستی و سوغات استانها و حمایت از تولید کنندگان این محصولات به خصوص صنعتگران شهرستان بیجار نمایشگاهی از تاریخ 21 الی 31 مرداد ماه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اداره میراث فرهنگی شهرستان بیجار و بخش خصوصی (شرکت دانا طریق کردستان) برپا گردید.

فرهاد حامدی معاون صنایع دستی استان در این باره به هاژه گفت: این نمایشگاه به مناسبت دهه کرامت و با حضور استانهای کشور برپا گردیده است و شامل 65 غرفه می باشد که از این تعداد 35 غرفه آن مربوط به سوغات و 30 غرفه دیگر آن مربوط به صنایع دستی می باشد. غرفه های صنایع دستی شامل: گلیم بافی، نازک کاری، مس گری، سراجی سنتی، لباس محلی، زیورآلات سنتی، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و... می باشد و غرفه های سوغات نیز در برگیرنده سوغات استانهایی می باشد که در این نمایشگاه شرکت نموده اند.

وی افزود : شهرستان بیجار یکی از شهرستانهای مستعد به لحاظ صنایع دستی و سوغات به ویژه گلیم بوده که شهرت جهانی هم دارد، بوده، که این معاونت درصدد است برنامه های متنوع تری در راستای حمایت و ترویج صنایع دستی در این شهرستان اجرا نماید.

 در ادامه گفت: ده غرفه از غرفه های نمایشگاه بصورت رایگان در اختیار صنعتگران قرار داده شده که امیدواریم مردم عزیز و فرهنگ دوست شهرستان بیجار از این نمایشگاه استقبال کنند و موجبات دلگرمی شرکت کنندگان را بیش از پیش فراهم سازند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لیلا ۱۳۹۵/۵/۲۵
عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد