تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت ۱۱:۴۲ بازدید: 1366      نظرات: 0      کد مطلب: 6494

زندان مهاباد بزرگتر می شود/ زنگ هشدار ماده مخدر جدید گل در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد در فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات این اداره در سال گذشته و برنامه های آن در سال جاری پرداخت.

دکتر مرزنگ اظهار کرد: در حال حاضر به حدود 440 نفر از معتادان سطح شهرستان داروی متادون با دُز مشخص و تحت نظر پزشک داده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع غیر قانونی قرص های متادون و ترامادول در برخی از مکان های سطح شهر خواستار تشکیل اکیپی برای بررسی و برخورد با متخلفان شد.

یوسفی رئیس اداره بهزیستی مهاباد با اشاره به شایع شدن مصرف ماده مخدر گل در بین جوانان اظهار کرد: یکی از مکان های افزایش مصرف این مواد، قلیان سراها می باشند که باید به صورت ویژه تحت نظارت و کنترل قرار بگیرند.

اکبرنژاد رئیس زندان مهاباد گفت: با همکاری مردم و انجمن حامی زندانیان، محوطه زندان مهاباد به مساحت 1400 متر مربع برای بهبود محیط بهداشتی و سلامت زندانیان اخیراً بهسازی شد.

فرماندار مهاباد گفت: با اقدامات خوب شبکه بهداشت و درمان نحوه توزیع داروی متادون برای معتادان تحت پوشش و نظارت سازمان های زیر مجموعه آن نسبت به سال 95 و ابتدای سال 96 بسیار بهبود یافته است که جای تقدیر دارد.

دکتر شجاعی با اشاره به نقش اساسی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در جلوگیری و کاهش اعتیاد در سطح جامعه افزود: در دنیای امروز رسانه ها قدرتمندترین اهرم در پیشگیری از مسائل و آسیب های اجتماعی هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در زندان مهاباد 700 زندانی وجود دارد، این در حالی است که ظرفیت آن حدود 180 نفر است. بر این اساس در راستای انتقال، جابجایی و بالا بردن ظرفیت آن مذاکرات و توافقاتی با مسکن و شهرسازی انجام شده است.

در این جلسه برخی از مسئولین حاضر به ارائه گزارش عمکرد ارگان های متبوع خود در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد پرداختند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد