تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت ۱۵:۵۸ بازدید: 433      نظرات: 0      کد مطلب: 6479

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش مهاباد با اصحاب رسانه برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز پنجشنبە ۱۳ اردیبهشت ماە نشست خبری مدیر آموزش و پرورش مهاباد با اصحاب رسانه در فرهنگسرای معلم برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر شاوله ضمن تبریک هفته و روز معلم به تمام فرهنگیان و دانش آموزان گفت: امیدواریم با تغییر نگرش جامعه به مقام معلم مسائل و مشکلات پیش روی این قشر زحمتکش کاهش یابد. 
وی در ادامه به تشریح برنامه ها و اقدامات آموزش و پرورش در هفته معلم پرداخت.
مدیر آموزش و پرورش مهاباد به جذب اعتبارات ۲۰ میلیارد تومانی در آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: این مبلغ با تلاش و پیگیری های نماینده مهاباد در راستای طرح توازن به آموزش و پرورش اختصاص یافته و برای تقویت زیرساخت ها و تجهیزات آموزشی هزینه خواهد شد.
دکتر شاوله افزود: امسال در راستای توسعه زیرساخت های آموزشی چند پروژه ساخت مدرسه در مهاباد به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از این پروژه ها به لحاظ شاخص های توسعه آموزشی به میانگین کشوری نزدیکتر خواهیم شد. 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در ارتباط با کمبود نیرو در آموزش و پرورش مهاباد، اظهار کرد: در دو سال گذشته حدود ۱۲۰ نفر از نیروهای خدمه آموزش و پرورش بازنشسته شده اند و جایگزینی برای آنان نیز نداشته ایم، همچنین به لحاظ ساعت آموزشی در برخی از رشته ها با کمبود معلم روبرو هستیم که به مقامات استانی اطلاع داده شده است.
مدیر آموزش و پرورش مهاباد در خصوص بکارگیری خدمه و نیروهای حق التدریس جدید در آموزش و پرورش مهاباد گفت: در حال حاضر هیچگونه مجوزی مبنی بر بکارگیری نیروهای جدید تحت عنوان خدمه و حق التدریس در اختیار نداریم و مجبوریم از طریق اضافه کاری با معلمان رسمی کمبود مربوط به ساعت آموزشی را جبران نماییم. 
دکتر شاوله با اشاره به بیشتر بودن درصد باسوادی در مهاباد نسبت به نرم استانی، گفت: در حال حاضر درصد باسوادی در مهاباد حدود ۹۵ درصد است. همچنین در سال ۹۷ برای اولین بار در چند سال اخیر جمعیت دانش آموزی ورودی به مدارس مهاباد بیشتر از خروجی خواهد بود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت دو مرکز یادگیری محلی در سطح شهرستان، اظهار کرد: در این مراکز با نظارت آموزش و پرورش علاوه بر تدریس، مهارت هایی از جمله خیاطی و گلدوزی نیز آموزش داده می شود. 
مدیر آموزش و پرورش مهاباد در ارتباط با زمان برگزاری امتحانات نهایی و داخلی مدارس نیز تصریح کرد: زمان برگزاری این امتحانات علیرغم مصادف بودن با ماه مبارک رمضان و جام جهانی به روال عادی سال های گذشته و بدون هیچ تغییری طبق برنامه زمانبندی شده برگزار خواهد شد.
دکتر شاوله در پایان از تمامی رسانه ها به خاطر انتقادات و پوشش اخبار آموزش و پرورش تشکر کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد