تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت ۱۰:۴ بازدید: 344      نظرات: 0      کد مطلب: 6478

30 کارگاه اقتصاد مقاومتی در مهاباد اجرا می شود


مسئول بسیج سازندگی سپاه مهاباد با تاکید بر اجرای طرح های عمرانی و اشتغال زا در این شهرستان گفت: 30 طرح ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی برای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری طی سال جاری در مهاباد اجرا می شود.
سرهنگ جواد تقی زاده روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح در 13 عرصه به ویژه با حمایت از گلیم بافی به اجرا در می آید.
وی افزود: سال گذشته نیز 29 طرح اقتصاد مقاومتی با ارائه تسهیلات بانکی سه میلیارد و 50 میلیون ریالی در رشته های پرورش گاو شیری، قالی بافی، محصولات گلخانه ای، گلیم بافی، خیاطی، پرورش زنبور عسل، پرورش بوقلمون و پرورش ماهی در مهاباد اجرا شد. 
وی اظهار کرد: هشت صندوق قرض الحسنه 'محله محور' در محلات محروم مهاباد با مشارکت مردم ایجاد می شود و ساخت سالن ورزشی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در سال 1397 است. 
وی اضافه کرد: اجرای اردوهای جهادی، اجرای طرح های محرومیت زدایی از محل اعتبارات قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)، حمایت از کالای ایرانی با ترویج فرهنگ زندگی ایرانی اسلامی و حمایت از کارگاه های کوچک تولیدی از جمله برنامه های دیگر در سال جاری است. 
وی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج سازندگی گفت: بازدید از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی نظیر پرورش محصولات گلخانه ای در روستای 'عبدالله کرده' و پرورش ماهی در روستای 'بنگوین'، برپایی نمایشگاه بسیج سازندگی در محل نمازجمعه، افتتاح خانه عالم در روستای 'قمتره'، اعزام 2 گروه جهادی به مناطق محروم برای انجام طرح های عمرانی و دیدار جهادگران با امام جمعه مهاباد و خانواده های جهادگران شهید از جمله مهمترین برنامه های سپاه در هفته بسیج سازندگی است. 
مسئول بسیج سازندگی مهاباد همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در سال گذشته گفت: 57 طرح محرومیت زدایی با اعتبار 75 میلیارد ریال از محل اعتبارات حمزه سیدالشهدا (ع) آغاز شده که تاکنون 45 طرح به پایان رسیده و 12 طرح در حال اجرا است. 
سرهنگ تقی زاده اضافه کرد: ساخت مسجد، خانه عالم، پل، چهار مورد راه روستایی، مرمت خانه محروم و مدرسه، ساخت یادمان، غسالخانه، اهدای 600 بسته معیشتی، 300 بسته فرهنگی، 300 بسته پوشاک، اهدای 59 سرویس جهیزیه به نوعروسان از جمله اقدامات انجام شده بسیج سازندگی مهاباد در سال گذشته است. 
سرهنگ تقی زاده ادامه داد: سال گذشته با اجرای طرح های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در شهرستان مهاباد برای 150 نفر شغل ایجاد شد.
وی همچنین اعزام در مجموع 700 نفر اردو از گروه های جهادی طی اردوهای یک، سه، هفت و 10روزه به مناطق محروم و اجرای طرح کرامت برای مرمت سه مدرسه، اصلاح هندسی بلوار و رنگ آمیزی جداول محله محروم مهاباد را از جمله دیگر اقدامات انجام شده بسیج سازندگی شهرستان در سال گذشته اعلام کرد.
وی افزود: سال گذشته در قالب طرح معاینه پزشکی رایگان به بیش از 2 هزار نفر از روستائیان مهاباد خدمات سلامت ارائه شده است.
هفته بسیج سازندگی از 10 اردیبهشت آغاز و تا هفدهم این ماه ادامه دارد. 
شهرستان مهاباد با بیش از 237 هزار نفر جمعیت دارای بیش از 46 هزار بسیجی است که حدود 18 هزار و 600 نفر از این تعداد عضو فعال بسیج هستند. 
حدود 130 پایگاه شهری، روستایی، محلات و دانش آموزی در سطح مهاباد فعالیت دارد. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد