تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ساعت ۱۳:۲۹ بازدید: 508      نظرات: 0      کد مطلب: 6476
فرماندار مهاباد:

اولویت سیاست های توسعه اشتغال در مهاباد تعیین شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز سەشنبە ۱۱ اردیبهشت ماه فرماندار مهاباد از تعیین اولویت بندی سیاست های توسعە اشتغال در شهرستان مهاباد خبر داد.
دکتر شجاعی در این ارتباط در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به پتانسیل ها و توانایی شهرستان در بخش های مختلف در جلسه شورای عالی برنامه ریزی استان اقدام به اولویت بندی سیاست های توسعه اشتغال در مهاباد نمودیم.
وی افزود: در این راستا با توجه به زیرساخت های مناسب شهرستان، فرهنگ بالای مردم و گردشگری بودن مهاباد اولویت اول به اشتغال ناشی از گردشگری اختصاص داده شد. 
فرماندار مهاباد گفت: با توجه به وجود ۱۰ هزار هکتار باغات کشاورزی در سطح شهرستان اولویت دوم توسعه اشتغال به صنایع تبدیلی روستایی و سرمایه گذاری های مرتبط با آن اختصاص یافت. 
وی تصریح کرد: همچنین سعی داریم که منطقه ویژه اقتصادی مهاباد را در ۱۰۰ هکتار از زمین های سطح شهرستان در شورای عالی برنامه ریزی استان مصوب نماییم که می تواند در کاهش بیکاری نقش عمده ای داشته باشد. 
دکتر شجاعی با اشاره به صادرات محصولات پتروشیمی مهاباد به کشورهای روسیه، یونان و ترکیه افزود: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی مهاباد نیز یکی از اولویت های توسعه اشتغال در مهاباد است طوریکه می توانیم از این طریق برای حدود ۲۵۰۰ نفر اشتغالزایی کنیم که در این راستا استاندار آذربایجان غربی برای حمایت از سرمایه گذاران و جذب فایننس خارجی قول های داده اند که امیدواریم با عملی شدن آن وضعیت اشتغال در سطح شهرستان بهبود یابد.
وی خاطرنشان کرد: در کارگروه اشتغال شهرستان نیز ۱۹۳ طرح روستایی با برآورد هزینه ۱۰۳ میلیارد تومان مصوب شده است که با اجرایی شدن آنان بخشی از مشکلات اقتصادی و اشتغال روستایی حل خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد