تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت ساعت ۱۹:۴۰ بازدید: 622      نظرات: 0      کد مطلب: 6456

دومین جشنواره سالانه خوشنویسی شعر کوردی "بزرگداشت استاد وفایی" در مهاباد برگزار شدبە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت دومین جشنوارە سالانە خوشنویسی شعر کوردی بزرگداشت استاد وفایی با حضور علاقه مندان، ادیبان و فرهنگ دوستان در تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد.

 

فرماندار مهاباد با تاکید بر جایگاه ویژه هنر و هنرمند در جامعه، اظهار کرد: هنر نماد صلح، صفا و دوستی است و امیدواریم در این مملکت همیشه هنرمند  بر صدر نشیند.

پیام تصویری غلامحسین امیرخانی یکی از خوشنویسان معروف و صاحب سبک معاصر ایران در خصوص برگزاری این جشنواره پخش شد.

از تازەترین اثر خوشنویسی غلامحسین امیرخانی که اشعاری از استاد وفایی شاعر نام آور مهابادی را به قلم درآورده اند، رونمایی و به استاد آزاد محمودی تقدیم شد.

مسئول انجمن خوشنویسان مهاباد با اشاره با جایگاه والای استاد وفایی در ادبیات کوردی فارسی و عربی گفت: متاسفانە با گذشت ۱۲۰ سال از فوت وی هنوز دیوان کامل و صحیح از اشعار وی به چاپ نرسیده است.  

استاد آزاد محمودی اظهار کرد: نسخه های چاپی از دیوان اشعار وفایی، متاسفانه دارای غلط های فاحش و معانی نادرست است که نبود محل های جمع آوری اشعار شاعران، کمبود مراکز دانشگاهی تخصصی و... از مهمترین عوامل عدم موفقیت تصحیح درست دیوان این شاعر نامی هستند

در ادامە گروە موسیقی مهاباد با خوانندگی عبداللە ماملی، سید طاهر میرسیدی با ساز سنتور، جلال رحیمی با ساز ویلون، فرامرز پورعلی با ساز ضرب و سوران مقدسی با ساز تار قطعاتی از موسیقی فولکلور اجرا نمودند.

شمسی فام از قضات و از اعضای انجمن خوشنویسان مهاباد به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد انجمن خوشنویسان پرداخت

دکتر ساکت نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مسئولین سطح شهرستان خواست تا گزیده خوب و مناسبی از اشعار استاد وفایی در بدنه تندیس وفایی نوشته شود

وی اظهار کرد: انجمن خوشنویسان باید سعی کنند این هنر را در زندان مهاباد آموزش بدهند و همچنین با ایجاد رابطه مناسب آموزش و پرورش زمینه را برای آموزش خوشنویسی در سطح مدارس فراهم نمایند

محب مهابادی از شاعران جوان مهاباد نیز چند قطعه شعر را در مدح استاد وفایی قرائت کرد.

در این مراسم از خیرین و حامیان برگزاری جشنوارە تقدیر به عمل آمد، همچنین لوح تقدیر و جایزە بە برگزیدگان مسابقە این جشنوارە در رشتە های مختلف اهدا گردید و از گروە موسیقی و از کسانی کە در برگزاری این جشنوارە نقش داشتند نیز تقدیر شد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد