تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۱:۱۳ بازدید: 1738      نظرات: 3      کد مطلب: 1634

آخرین خبرها از وضعیت سلامتی بانوی کوهنورد هیرو ارجمند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، طی تماس های تلفنی خویشاوندان و نزدیکان با خانم هیرو ارجمند، خبر داده اند وی تحت مداوای پزشکی بوده و در سلامت بسر می برند و مصدومیت وی جدی نبوده و اکنون سالم می باشند. طی پیگیریهای به عمل آمده در ارتباط با صعود سرکار خانم هیرو ارجمند، کوهنورد اعزامی به قله کمونیزم خوشبختانه طی تماس تلفنی وی با خویشاوندان خود، اظهار داشتند که با توجه به ناپایدار بودن شرایط جوی و بارش برف و سرمای شدید هوا، تیم از ارتفاع 6900 نزدیکی قله، اعلام خاتمه برنامه را داده اند و به بیس کمپ برگشته اند. ارجمند در ادامه اظهار داشتند که وضع جسمانی خوبی نداشته و در ارتفاع 6900 متری دچار ارتفاع گرفتگی و برف کوری شده اند، این در حالی است که پس از معالجه توسط دکتر دستور به خاتمه برنامه صادر و کلیه اعضای تیم به بیس کمپ در ارتفاع کم مستقر شده اند.

وی در ارتباط با صعود مجدد  تاکید کرد: هرگز صعود بر هر قیمتی را باور نداشته و نخواهم داشت. در درجه اول سلامتی در اولویت برنامه های وی بوده و در مرحله  بعد صعود. بر همین اساس ایشان خاتمه اکسپیدیشن کمونیزم را اعلام و زیر نظر مراقبتهای پزشکی می باشند.

ارجمند در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر هیچ کس امسال کمونیزم را صعود نکرده و بیشترین ارتفاعی که تیمها توانسته اند بر ان تلاش نمایند 6900 متری قله بوده است.این در حالی است اقایان علی نژاد و انصاری نیز از اعضای تیم ملی از صعود باز مانده و به بیس کمپ بازگشتند.

لازم به ذکر است چندی پیش قبل از اعزام برای فتح قله هیرو ارجمند در نامه ای خطاب به نماینده مردم مهاباد به بیان مشکلات خود به عنوان یک زن ورزشکار پرداخته بود و در متن نامه نیز به عدم حمایت مسئولین و کمبود امکانات اشاره کرده بود و خواستار توجه بیشتر به بانوان ورزشکار و حمایت بیشتر مسئولان شده بود.

در چند روز گذشته در جلسه شورای کمیته برنامه ریزی شهرستان فرماندار مهاباد از جذب اعتبار 2 میلیاردی نماینده مردم مهاباد و تخصیص 1میلیارد و 200 میلیون تومانی برای تکمیل زیرساختها و طرح های ورزشی خبر داده و فرماندار مهاباد نیز طی نامه از پتروشیمی مهاباد خواستار حمایت این مجتمع صنعتی از ورزش شهرستان بوده است. حال باید منتظر ماند که در سال جاری و تخصیص این اعتبارات می تواند مشکلات ورزشکاران مهاباد را برطرف نماید.

* پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، برای خانم هیرو ارجمند سلامتی و بهبودی کامل این بانوی ورزشکار را آرزومند است و امید است با سلامتی کامل به آغوش جامعه کوهنوردی بازگردند.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

sara ۱۳۹۵/۶/۵
آرزوی سلامتی وموفقیت
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناصر شهلا ۱۳۹۵/۵/۲۴
برایش آرزوی سلامتی وتندرستی می کنم.از خدای منان
6
3
پاسخ به این اظهارنظر

رشید احمدی آذر ۱۳۹۵/۵/۲۴

نظر خود را براي ما ارسال كنيد