تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ فروردين ساعت ۱۸:۵۲ بازدید: 622      نظرات: 0      کد مطلب: 6381

نماینده مهاباد: انجمن های زیست‌محیطی در سال ۹۷ حساستر باشند


به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه هم اندیشی نماینده مهاباد در مجلس با انجمن های زیست محیطی این شهرستان روز پنج شنبه ۱۶ فروردین ۹۷ در سالن اجلاس تالار وحدت مهاباد برگزار شد
موضوع اصلی این جلسه حول محور مشکلات زمین های روبروی پارک ملت بود که نمایندگان انجمن های زیست محیطی شهرستان در مورد عدم اجازه ساخت و ساز در این منطقه اتفاق نظر داشتند و خواستار پیگیری جدی تر از طرف جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد جهت تسریع در به سرانجام رساندن پرونده مذکور شدند.
نماینده مهاباد نمونه بارز موفقیت انجمنهای زیست محیطی شهرستان را پیگیری پرونده جلوگیری از  ساخت  پمپ بنزین حاشیه سد مهاباد اعلام کرد و گفت: با وجود پوششهای قانونی که به این پرونده داده بودند سختی های فراوانی داشت اما به سرانجام رسید. در همین رابطه محمود زاده خواستار آن شد که انجمنهای مذکور اگر پرونده ای مشابه با پوشش های قانونی مشاهده کردند پا پس نکشیده و دلسرد نشوند چون اکثر این پرونده ها هنگامی که با موشکافی بررسی می کنیم دارای خلاء ها و تخلفاتی قانونی هستند.
جلال محمود زاده نماینده مهاباد در مجلس در خصوص جزئیات پرونده زمین های روبروی پارک ملت افزود: به محض اطلاع از موضوع در محل حضور پیدا کرده و متوجه شدیم که در حال خاکبرداری از قسمتی از زمین های مذکور هستند که  با  گرفتن استعلام  و تشکیل جلسات با مسئولین شهر مشخص شد برای دونفر از شهروندان مجوز ساخت در این زمین ها صادر شده است که البته فورا دستور توقف ساخت در این زمین ها از طرف مسئولین ذیربط صادر گشت.
وی در ادامه اظهار داشت که تکه ای  از زمین های مذکور در دوره ای  به چهارده قطعه تقسیم شده و وارد طرح تفصیلی شده بودند. در رابطه با طرح تفصیلی در دوره هشتم مجلس سیزده مورد اشکال را به طرح تفصیلی مهاباد را وارد کردم که یکی از این موارد همین چهارده قطعه بود  که گرچه زمین های مذکور کاربری باغ خصوصی داشتند اما این قطعه ها در طرح تفصیلی جدید کاربری مسکونی پیدا کرده بودند.
وی افزود: در قانون ذکر شده است که یک باغ باید حداقل ۲۰۰۰ متر مساحت داشته باشد تا بتوان برای آن سند صادر کرد در حالی که این قطعه زمین ها بیشتر از ۲۰۰ متر مساحت ندارند. ثانیا اگر بخواهیم برای یک فضای باغی سند مسکونی صادر کنیم طبق قانون اجازه ساخت تنها در ده درصد مساحت باغ وجود دارد که باتوجه به مساحت حدود دویست متری این قطعات مالکان آنها حتی در نهایت امر اگر اقدام به ساخت و ساز  در این قطعات را بکنند اجازه استفاده از مساحت بیشتر حدود  بیست متری را نخواهند داشت.
نماینده مهاباد خاطرنشان کرد: از طرف دیگر هنگام تفکیک زمین های مذکور سهم شهرداری پرداخت نشده است که این نیز خود ابعاد  قانونی می تواند داشته باشد. همچنین اگر شهرداری درخواست ارجاع موضوع به کمیسیون ماده ۵ را بنمایند به راحتی می توان زمینهای مذکور را از طرح تفصیلی حذف نمود. بنابراین امکان ساخت و ساز در زمین های مذکور به طور قطع منتفی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد