تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۲۲ مرداد ساعت ۱۸:۳۰ بازدید: 1490      نظرات: 1      کد مطلب: 1628

"صلاح الدین دمیرتاش" به ۵ سال زندان محکوم شد


دادستان ترکیه رهبر حزب دموکراتیک خلق ترکیه را نیز به اتهام تبلیغات برای پ ک ک به پنج سال زندان محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روزنامه "هندلز بلات" آلمان نوشت:ظاهرا پاکسازی های دولت ترکیه بعد از کودتای نظامی نافرجام 15 جولای به اپوزیسیون هم رسیده است
.

"صلاح الدین دمیرتاش"، رئیس حزب دموکراتیک خلق ترکیه نیز به پنج سال حبس محکوم شده است. دادستان ترکیه وی را به جرم تبلیغات برای حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) به پنج سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری "دوغان" ترکیه دمیرتاش و معاون رهبر این حزب در سال 2013 در  یک سخنرانی حزب  کارگران کردستان و رئیس زندانی آن را تمجید کرده بودند.

در ماه می گذشته به تحریک رئیس جمهور ترکیه مصونیت پارلمانی  نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ترکیه سلب شده بود و از این رو آن ها می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و مجازات شوند.

اردوغان این انتقاد را به حزب دموکراتیک خلق ترکیه وارد می کند که بازوی سیاسی پ ک ک در ترکیه است. البته این حزب ارتباط خود با حزب کارگران کردستان را انکار می کند.

یک مقام ارشد ترکیه اعلام کرده است که  مقامهای آنکارا از زمان وقوع کودتای نافرجام نظامی در ماه گذشته تاکنون بیش از 35 هزار و 22 نفر را بازداشت کرده اند.

تاکنون هزاران نفر در بخش های آموزش، بهداشت و درمان و ارتش ترکیه و سایر بخش ها بازداشت یا از کار برکنار شده اند.

کشورهای غربی اقدامات دولت ترکیه در سرکوب مخالفان و منتقدان را محکوم کرده اند. اردوغان تلاش زیادی را برای اصلاح قانون اساسی و افزایش قدرت و اختیارات رئیس جمهور آغاز کرده است.

منبع: تسنیم 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

Xusrew ۱۳۹۵/۵/۲۲
سڵاو.ماندوو نە بن
هە واڵەکە هەڵەیەکی تێدایە.دادستان حوکم نادا بەڵکوو داوای حوکم دەکا.وا باشترە نوسیباتان دادستان داوای پێنج ساڵ زیندانی بۆ دە میرتاش کردووە.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد