تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ فروردين ساعت ۱۱:۲۷ بازدید: 1488      نظرات: 0      کد مطلب: 6370

دکتر احمدزاده: اظهارات آقای شهردار دقیق است!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دکتر مصطفی احمدزاده، عضو شورای اسلامی شهر مهاباد و نمایندە آذربایجان غربی در شورای عالی استانها، در جریان پرسش و پاسخی در فضای مجازی در ارتباط با طرح تفصیلی دوم مهاباد و مشکلات ناشی از آن، از جمله خطر ساخت و ساز در زمینهای انتهای گمرک روبروی پارک ملت، اعلام کرد:

 دومین طرح جامع مهاباد به فاصله ۱۷ سال از طرح اول (تهیه شده توسط شرکت مهندسین مشاور فرافزا در سال ۷۳) در سال ۹۰ تهیه شد. در فاصله سال ۹۰ تا ۹۲ هم دومین طرح تفصیلی مهاباد تهیه و ابلاغ شده است. طرح در این فاصله دو ساله تهیه شده است و همان طور که استحضار دارید کارشناسان  شهرداری هم در تهیه طرح مشارکت دارند. متاسفانه تبدیل این چهار ده قطعه به مسکونی در این طرح تفصیلی اتفاق افتاده است. بنده هم واکنش رییس محترم شورا را دیدم. با این اوصاف اظهارات آقای شهردار دقیق است.

وی افزود: اینها حواشی امر است آنچه مهم است نجات این محدوده و افزودن آن به محدوده تفریحی و تفرجگاهی پارک ملت است، امری که از نظر مجموعه شهری به طور قطع انجام خواهد شد.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد همچنین تاکید کرد که شهرداری با احترام به حقوق مالکانه آن دسته از شهروندانی که در این محدوده به خرید زمین پرداخته اند با استفاده از سازوکارهای قانونی مجموعه را تملک و به فضای عمومی-تفریحی مجاور اضافه خواهد کرد. بدیهی است مدیریت شهری نیازمند کمک سایر ارگانها، قاطبه شهروندان، کلیه سمن ها و نیز همراهی مالکین محترم است تا این هدف محقق شود.

دکتر احمدزاده در بخشی دیگر از صحبت های خود و در واکنش به مساله تفکیک های غیرقانونی اضافه کرد: زمان به تباهی کشانیدن شهر به سر رسیده‌ است. زمان تفکیک های نامسئولانه از طریق بنگاهها و واسطه ها  خاتمه یافته است. نقش شهرداری و مسکن در این رابطه کلیدی است. ما مطلقا اجازه نخواهیم داد داستان مکریان و فجر و... تکرار شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد