تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ فروردين ساعت ۱۱:۲۷ بازدید: 2194      نظرات: 7      کد مطلب: 6370

دکتر احمدزاده: اظهارات آقای شهردار دقیق است!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دکتر مصطفی احمدزاده، عضو شورای اسلامی شهر مهاباد و نمایندە آذربایجان غربی در شورای عالی استانها، در جریان پرسش و پاسخی در فضای مجازی در ارتباط با طرح تفصیلی دوم مهاباد و مشکلات ناشی از آن، از جمله خطر ساخت و ساز در زمینهای انتهای گمرک روبروی پارک ملت، اعلام کرد:

 دومین طرح جامع مهاباد به فاصله ۱۷ سال از طرح اول (تهیه شده توسط شرکت مهندسین مشاور فرافزا در سال ۷۳) در سال ۹۰ تهیه شد. در فاصله سال ۹۰ تا ۹۲ هم دومین طرح تفصیلی مهاباد تهیه و ابلاغ شده است. طرح در این فاصله دو ساله تهیه شده است و همان طور که استحضار دارید کارشناسان  شهرداری هم در تهیه طرح مشارکت دارند. متاسفانه تبدیل این چهار ده قطعه به مسکونی در این طرح تفصیلی اتفاق افتاده است. بنده هم واکنش رییس محترم شورا را دیدم. با این اوصاف اظهارات آقای شهردار دقیق است.

وی افزود: اینها حواشی امر است آنچه مهم است نجات این محدوده و افزودن آن به محدوده تفریحی و تفرجگاهی پارک ملت است، امری که از نظر مجموعه شهری به طور قطع انجام خواهد شد.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد همچنین تاکید کرد که شهرداری با احترام به حقوق مالکانه آن دسته از شهروندانی که در این محدوده به خرید زمین پرداخته اند با استفاده از سازوکارهای قانونی مجموعه را تملک و به فضای عمومی-تفریحی مجاور اضافه خواهد کرد. بدیهی است مدیریت شهری نیازمند کمک سایر ارگانها، قاطبه شهروندان، کلیه سمن ها و نیز همراهی مالکین محترم است تا این هدف محقق شود.

دکتر احمدزاده در بخشی دیگر از صحبت های خود و در واکنش به مساله تفکیک های غیرقانونی اضافه کرد: زمان به تباهی کشانیدن شهر به سر رسیده‌ است. زمان تفکیک های نامسئولانه از طریق بنگاهها و واسطه ها  خاتمه یافته است. نقش شهرداری و مسکن در این رابطه کلیدی است. ما مطلقا اجازه نخواهیم داد داستان مکریان و فجر و... تکرار شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱/۱۲
بلیه اونده پیاو بی وراست بکا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

همشهری هستم ۱۳۹۷/۱/۱۱
باسلام جناب دکتر احمدزاده عزیز نوشته هایتان تقریبا حالت کنایه وطعنه داشت بهتر نبود راست وحسینی مطالب نگفته را میگفتید ومردم از کم وکیف تفکیکهای غیره قانونی نهادها وادارات دولتی سخن میگفتید؟ کدام بنگاه توان تفکیک ملکهای چند صد هکتاری وزد وبند با شهرداری وثبت اسناد ودادگستری و.....را دا شته ؟ تفکیکهای غیره مجاز نظیر مکریان وحاشیه رودخانه مهاباد و اطراف واکناف شهر کلا با همکاری وسوء استفاده کارکنان و دست اندر کاران این این ادارات ذیربط صورت پذیرفته وعدهای به ناحق از این راه نامشروع میلیاردها به جیب زده اند و به ریش مردم مهاباد ومالکین اصلی میخندند.دیدهایم ومیبینیم کارکنان این ادارات با سوءاستفاده از موقعیتهای مختلف هم اکنون در شهر مهاباد دارای پاساژوتالار وساختمان واپارتمانهای چندین طبقه هستند در حالیکه هنوز چند سالی از استخدامیشان نگذشته وثروتهای هنگفتی بجیب زده وکسی هم از این اقایان سوال کند که ای اقایان این ثروتها را از کجا اورده اید؟ چگونه از سربازی به سرداری رسیده اند؟ از اقای دکتر وسایر اعضای شورا مخصوصا ریس شورا سوال میشود عد ه ای زمینهای مرغوب وچند نبش را بنام احداث مدارس در نقاط مختلف گرفته اند وظاهرا مدارس غیره انتفاعی یا بهتر است بگوییم انتفاعی احداث واغلب پس از مدتی انرا به قیمتهای بسیار بالا فروخته ویا به اجاره داده اند واز این راه ثروتها اندوخته اند کی وبر مبنای چه مدارک و وموافقت چه ارگانی این مدارس مجوز گرفته اند جالب اینکه اغلب این زمینها تغیر کاربری داده شده اند؟ چه کسی این اعمال را انجام داده با امضا کی بوده و......بیایید از اینگونه سو استفاده ها و حق کشیها وسو استفاده ها جلو گیر ی کنید ونام نیک از خودتان بجا بگذارید .سو استفاده کننده ها وغرتگران بیت المال را رسوا کنید وبه مردم معرفی نمایید .دست دزدان را از بیت المال کوتاه کنید خدا باشما وصادقان خواهد بود اگر چنین کنیم.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱/۱۱
مگە زمینی ماندە تا دوبارە بگند بکشانید. چرا کسانی کە در تبدیل کردن فضای سبز تپە سیران بە مسکونی دست داشتند بازخواست نمیشن نکنە مردم عادی این کارو کردن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هيوا ۱۳۹۷/۱/۱۱
جالب است.اين اظهارات ايشون با اظهارات رييس شوراي شهر در يك قسمت مهم باهم در تعارض هستند اونم اينكه رييس شوراي شهر هرگونه تغيير كاربري اين محل رو در دوره سوم شورا رد كردند اما طبق اظهارات آقاي احمدزاده طرح تفصيلي جديد در سال ٩٠ مطالعه و درسال٩٢ نهايي و ابلاغ شده و اين يعني هم مطالعه طرح جديد و هم ابلاغ آن در دوره سوم شوراي شهر بوده.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

R ۱۳۹۷/۱/۱۱
مهم احترام به حقوق اجتماعى وفردى واجراى صحيح طرحهاى شهرسازى براساس اصول فنى وعلمى است اما نگرانى ها دربين مردم از دل ودست مسولين امور زياد است
مولوى : عشقها كز پى رنگى بود
عشق نبود عاقبت ننگى بود


گره گشايى وعمل مهم است ( دوصد گفته چون نيم كردار نيست) اگر فقط حرف واظهار كلمات دهن پركن مسولين است كه هيچ خير در گفتار خود صادق هستيد بسم اله مطابق قانون وشرع عادلانه عمل كنيد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۳۹۷/۱/۱۱
باالاخرە شما حرف زدید ؛ این همە مدت کجا بودید ؛ حالا باید ببینیم حضرت عالی چکار می کنی؛ با توجە بە روند و سیما فعالیت شما فکر نکنم خیری بە شهر برسد .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیدکامیل سعیدی ۱۳۹۷/۱/۱۱
دست شما درد نکند. واقعن اولین کسی که در مقابل این تحدا ایستاد دکتر احمد زاده بود و رسانه‌های مردمی و سمن ها هم با جدیت همت کردند و این غائله فعلن ختم به خیر شده.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد