تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين ساعت ۲۰:۱۳ بازدید: 2217      نظرات: 2      کد مطلب: 6363
شهردار مهاباد خبر داد:

احتمال وجود تخلف در صدور مجوزهای صادر شده برای زمین‌های دادگستری


دکتر علیزاده‌آذر شهردار مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه از احتمال وجود تخلف در پروسه صدور مجوز ساخت برای زمین‌های جنب پارک ملت مهاباد خبر داد.

روز چهارشنبه هشتم فروردین‌ماه ٩٧ و بە دنبال دریافت گزارش‌هایی از انجام عملیات خاکبرداری در قسمتی از زمین‌های جنب پارک ملت و محلە گمرک مهاباد، خبرنگار هاژه جهت تهیه گزارش در محل حضور پیدا کرد و با شخصی که  تحت عنوان مالک اقدام به خاکبرداری کرده بود، گفتگویی را انجام داد.

وی در اظهارات خویش اعلام کرد که قسمتی از زمینهای این محله به عنوان مناطق مسکونی در طرح تفصیلی جدید شهر مهاباد اعلام شده و همچنین با رویت مدارکی از دریافت مجوز ساخت از طرف شهرداری مهاباد خبر داد.

بە دنبال انتشار تصاویری از خاکبرداری در زمین‌های مذکور، موجی از واکنش‌ها از طرف فعالان و  انجمن‌های زیست‌محیطی شهرستان مهاباد در فضای مجازی بە وجود آمد.

در همین ارتباط  تماسی تلفنی از طرف پایگاه خبری هاژه با شهردار مهاباد در جهت اطلاع از موضوع برقرار شد. در این گفتگوی تلفنی شهردار مهاباد اعلام کرد: بخشی از زمین‌ها که به چهارده قطعه تقسیم شده‌اند در طرح تفصیلی جدید کاربری مسکونی پیدا کرده‌اند. این طرح تفصیلی چند سال قبل و همزمان با دوره سوم شورای اسلامی شهر مهاباد تصویب شده و در دور چهارم ابلاغ شده است.

دکتر علیزاده‌آذر در مورد سند زمین‌های مذکور اظهار داشت: کاربری این زمین‌ها ابتدا زراعی بوده که حدود سی و پنج سال پیش تعدادی از قضات مهاباد با استفاده از چند ترفند ثبتی شهرداری را دور زده و سندهایی شش دانگ برای آنها تهیه می‌کنند.

وی در ادامە گفت: در مرحله بعد چهارده قطعه از این زمین‌ها با نفوذ در اداره ثبت وارد طرح تفصیلی شده‌اند که نحوه این نفوذ در دست بررسی است که اطمینان داریم خطاهایی صورت گرفته و به زودی پرده از اصل ماجرا برخواهیم داشت، اما قبل از مشخص شدن ماجرا نمی توانیم کسی را محکوم کنیم.

شهردار مهاباد افزود:  در هر حال ٢ قطعه از این ١٤ قطعه با پرونده‌سازی موفق به دریافت مجوز ساخت از شهرداری  شده‌اند که روز گذشتە پس از آگاهی از اجرای عملیات خاکبرداری جلوی ادامه کار آنها را گرفته‌ایم تا بتوانیم تحقیقات لازم را انجام دهیم اما واقعیت امر این است که این زمینها کاربری مسکونی پیدا کرده اند و با شرایط فعلی در صورت پیگرد قانونی، این شهرداری است محکوم این پرونده خواهد بود.

علیزادەآذر گفت: بازگرداندن این زمین‌ها بە فضای سبز شهری و خارج کردن آنها از طرح تفصیلی  امری غیر ممکن نیست اما نیاز به صرف هزینه فراوان دارد که در این زمینه نیاز مبرم به همراهی و کمک نماینده و فرماندار شهرستان داریم.

وی افزود: در رابطه با این موضوع امروز جلسه ای با اعضای شورای شهر مهاباد برگزار خواهد شد تا جزئیات بیشتری از این ماجرا باز شود.

با توجه به عزم جدی فعالان زیست محیطی و معتمدین شهرستان مهاباد جهت جلوگیری از ساخت و ساز در این محوطه با توجه به کاربرد فضای سبز و بە هم خوردن سیمای شهری باید دید شورا و شهرداری مهاباد جهت کسب رضایت افکار عمومی پرونده مذکور را تا چه مرحله‌ای پیگیری خواهند کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

همشهری هستم ۱۳۹۷/۱/۱۰
متاسفانه تا کنون در اغلب امکان که فردی یا نهادی قصد تفکیک ملکی را بهر عنوان داشته دادگستری مهاباد با توجه به اینکه در کمیسیونها ی مختلف شهرداری فرمانداری وثبت اسناد حضور داشته ودارند به اشکال مختلف سوء استتفاده نموده وهم اکنون حداقل در پنج نقطه این شهر کارکنان ومسولین دادکستری سهمیه دارند وتقریبا هر کامند دادگستری حداقل سه قطعه زمین در نقاط مختلف این شهر را دارند وکسی هم نمیتواند پی گیری کند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

قادر پور ۱۳۹۷/۱/۹
شهر دار با لحنی صحبت کرده انگار املاک موروثی شخصی ایشان است لازم است حقایق را بگوید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد