تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۷ فروردين ساعت ۱۴:۲۱ بازدید: 1308      نظرات: 2      کد مطلب: 6350

از کمپ های ترک اعتیاد "ساریژ و ئاسو"ی مهاباد سرزده بازدید شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز سەشنبە ۷ فروردین ماە مسئول امور اجتماعی فرمانداری، رئیس ادارە بهزیستی و فرماندە مبارزە با مواد مخدر مهاباد از دو کمپ ساریژ و ئاسۆ بازدید سر زدە داشتند.
مسئول امور اجتماعی فرماندار مهاباد اظهار کرد: این بازدید بر اساس مصوبه آخرین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در جهت جمع آوری معتادان متجاهر و انتقال آن به کمپ ها در راستای بهبود سیمای شهر در ایام تعطیلات و نوروز صورت گرفت.
صنعتی افزود: نحوه فعالیت این کمپ ها و میزان عملکرد آنان، ملاک ارزیابی فرمانداری در نحوه کمک و همکاری به این کمپ ها خواهد بود. همچنین در این بازدید کمبودها و مشکلات پیش روی کمپ ها شناسایی و تذکرهای لازم به مسئولان آن ارائه شد. 
رئیس اداره بهزیستی مهاباد نیز گفت: در حال حاضر در دو کمپ ساریژ و ئاسو جمعا ۱٦٤ نفر معتاد وجود دارد که ۶۴ آنان در راستای طرح جمع آوری معتادان متجاهر از ارومیه به این کمپ ها منتقل شده اند. 
وی افزود: در راستای این طرح مبلغ ۲ میلیون تومان در قالب کالاهای خوراکی به کمپ ساریژ اختصاص داده شده است که در حال پیگیری برای اختصاص این میزان بودجه از طرف اداره کل بهزیستی برای کمپ ئاسو نیز می باشیم.
وضعیت نظافت و پاکیزگی، میزان غذا، مناسب سازی محیط کمپ ها و... از مهمترین موضوعات مورد اشاره و انتقاد بازدیدکنندگان بود. 
شایان ذکر است کمپ ساریژ در نزدیکی روستای اوسوکند و کمپ ئاسو نیز در روستای خانگی مهاباد واقع شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یاور رحیم پور ۱۳۹۸/۵/۵
آیا ترک هوریین چند روز طول میکشد
3
1
پاسخ به این اظهارنظر

تەنیا ۱۳۹۷/۱/۷
بژین کارێکی جوان وبەجێ بووە

نظر خود را براي ما ارسال كنيد