تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين ساعت ۱۹:۵ بازدید: 668      نظرات: 1      کد مطلب: 6346

اتوبوس گردشگری در مهاباد آغاز به کار کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز شنبه 4 فروردین ماه اتوبوس گردشگری مهاباد با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی شروع بکار کرد.  

یکی از تاکیدات مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و  و معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد،  اطلاع‌رسانی خوب از مهاباد در خصوص جذب گردشگر است و در این راستا از اواسط بهمن ماه  ستاد خدمات سفر در مهاباد فعال شده و از روز ۲۸ اسفندماه امسال نیز خدمات‌دهی و اطلاع‌رسانی به مسافرانی که به مهاباد  وارد می‌شوند از سوی مبادی ذیربط  انجام می‌شود.

خلاقیت در خدمات رسانی یکی از ظرفیت های حوزه صنعت گردشگری است و راه اندازی اتوبوس گردشگری در مهاباد اقدامی ابتکاری از سوی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مهاباد بود و با همکاری شهرداری و اتوبوسرانی و  همراهی راهنمایان گردشگری اجرایی شده است و  در مسیرهای تعریف شده در مهاباد به گردشگران  خدمات ارائه می‌کنند.

اتوبوس گردشگری مهاباد با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی شروع بکار کرد. این اتوبوس برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده تا اماکن تاریخی و گردشگری مهاباد  بهتر و بیشتر به مسافران نوروزی معرفی شود.از امروز  تا ۱۲ فرودین‌ماه اتوبوس‌ گردشگری از ساعت 10 صبح فعال خواهد بود و هیچ هزینه ای از مسافران و گردشگران اخذ نمی گردد و رایگان است .

اتوبوس گردشگری مهاباد  در ساعت‌های معینی در محل های تعیین شده برای سوار کردن مسافران حاضر می‌شود و مسافران نوروزی می‌توانند در ساعات اعلام شده در این محل ها حاضر شده و به بازدید از اماکن گردشگری مهاباد  بپردازند .

مسیر اتوبوس‌ گردشگری مهاباد از مقابل دبیرستان امین الاسلام ( ستاد اصلی اسکان فرهنگیان )  واقع در خیابان اسماعیل آقا  آغاز شده و در ادامه در ایستگاه دوم میدان شهرداری،اقدام به سوار کردن مسافران می نماید و در ادامه، مسیرهای موزه مفاخر ( سرای هیمن ) ، موزه مردم شناسی حمام میرزا رسول مهاباد ،  کاروانسرای سیمون ،  بازار سنتی ،  نمایشگاه آداب و سنن هه وارگه ،  استراحتگاه و سیاه چادر عشایری ،  سد مهاباد ،  نمایشگاه سوغات و صنایع دستی را  طی می‌کند.

در اتوبوس گردشگری از راهنمایان گردشگری استفاده می شود تا توضیحات لازم را به گردشگران ارائه شود و گردشگران توسط این راهنمایان با پیشینه آثار و مکان‌های گردشگری بهتر آشنا خواهند شد .

جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در مراسم آغازبه کار اتوبوس گردشگری اظهار داشت : بسیاری از کشورها فاقد منابع نفت و گاز هستند اما درآمد ارزی‌شان از راه گردشگری بیشتر از در آمد نفتی ماست در حالیکه پتانسیل ها و ظرفیت های ایران و علی الخصوص استان نیلگون آذربایجان غربی در حوزه گردشگری متنوع تر و بیشتر از بسیاری از این کشورها است و در حال حاضر صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پویا منبع اصلی درآمد، اشتغال، توسعه اقتصادی و فرهنگی در جهان بشمار می‌رود و ایران از نظر جاذبه های تاریخی و فرهنگی جزء 10 کشور برتر دنیا است و امروزه گردشگری یکی از مهمترین فرصت های زمینه ساز برای ایجاد شغل، کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و ایجاد صلح و تعاملات میان فرهنگ های مختلف است و توسعه آن در بهبود کیفیت زندگی مردم و افزایش رفاه اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود که اداره کل میراث فرهنگی استان بر این باور است که  توسعه گردشگری داخلی مقدمه ای برای جذب گردشگران خارجی است و ما منابعی در اختیار داریم و باید از این منابع بهره مثبت بگیریم. در حال حاضر لازم است متناسب با سلیقه های گردشگران برنامه هایی راتنظیم کنیم تا گردشگر تمایل داشته باشد مدت زمان بیشتری را در استان ما اقامت کند و به این وسیله از صنعت گردشگری درآمدزایی کنیم.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خالدرسولنژاد ۱۳۹۷/۱/۶
بسیارعالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد