تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ بازدید: 200      نظرات: 0      کد مطلب: 1152

پیشرفت 65 درصدی بخش بلوک زایمان بیمارستان مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، چهارشنبه 19 خرداد ماه کارشناس مسئول امور بیمارستانهای معاون درمان و مهندسین دانشگاه از پروژه در حال احداث بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بازدید کردند.


در این بازدید دکتر حسینی گفت: در راستای طرح تحول سلامت با هدف افزایش فضای فیزیکی،رضایت مراجعین،گسترش ترویج انتخاب زایمان طبیعی و نزدیک شدن به استاندارد های بخش زایمان این بخش با رعایت اصول و استاندارد های کامل مهندسی در حال احداث می باشد.

وی ضمن ابراز رضایت از نحوه آماده سازی مراحل ساخت بخش بلوک زایمان افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه بیش از 65 درصد می باشد و با احداث این بخش در آینده نزدیک عمده مشکلات کمبود فضای فیزیکی جهت مادران باردار مرتفع خواهد شد و بیمار با احساس رضایت بیشتر در این محیط استاندارد تحت معاینه و درمان قرار می گیرد.

کارشناس مسئول بیمارستانهای معاون درمان دانشگاه گفت: فضای قبلی این بخش 452 متر مربع مساحت داشت و دارای تعداد 20 تخت فعال بود که با 100 درصد تعداد تخت اشغالی قادر به پاسخگویی همه نیاز های شهرستان و جنوب استان نبود ولی با توجه به موافقت ریاست دانشگاه و معاون درمان در این مورد مجوز ساخت بلوک زایمان با مساحت 1252 متر مربع با تعداد حدود 50 تخت فعال به ارزش تقریبی 15 میلیار ریال از دانشگاه متبوع گرفته شد که پاسخگوی نیاز های 10 سال آینده همشهریان و جنوب استان خواهد بود.

وی افزود : انجام 3 هزار زایمان طبیعی در سال 94 ضرورت نیاز به بخش بلوک زایمان را در این شهرستان بیش از پیش احساس می نمود. لازم به ذکر است:تعداد مراجعین سرپایی در سال 93 حدود 12700 نفر بود که این میزان در سال94 حدود 14424 نفر رسیده است و در سال 93 روزانه 10 تا 12تولد در این بیمارستان صورت گرفته که این میزان در سال 94 روزانه بین 12 تا 14 تولد بوده است.

گزارش: باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد