تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲۵ اسفند ساعت ۲۲:۰ بازدید: 714      نظرات: 0      کد مطلب: 6289
در سال ٩٧//

ساخت سە کتابخانە در سطح شهرستان مهاباد/ خلیفان چشم بە راه خیرین کتابخانەساز


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، روز پنجشنبە ١٧ اسفندماه ٩٦ رییس نهاد کتابخانەهای عمومی شهرستان مهاباد از عملکرد و برنامەهای این نهاد در سال ٩٧ گفت.  

چیا قادری در گفتگو با خبرنگار هاژە گفت: با توجە بە وجود سە کتابخانە عمومی در سطح شهر مهاباد با ٦٠ هزار عنوان کتاب و بیش از ٣٨٠٠ نفر عضو، حدود ٨٠ نشست کتابخانەای و مدرسەای در سال جاری برگزار شدە کە در این نشست‌ها ٧ الی ٨ نفر کتاب‌هایی کە خواندەاند را بە اشتراک ‌گذاشتەاند.

 

وی همچنین در مورد فعالیت‌های هفتگی کتابخانەهای عمومی مهاباد گفت: انواع مسابقات فرهنگی نظیر: نقاشی، کتابخوانی، نویسندگی، کلاس‌های قصەگویی و ... در طول سال بە صورت هفتگی برگزار شدەاند.

رییس نهاد کتابخانەهای عمومی شهرستان مهاباد درمورد گسترش کتابخانەها اظهار کرد: در سال ٩٧ ساخت دو کتابخانە عمومی در منطقە مکریان و باغ شایگان شهر مهاباد را در برنامە داریم کە حدود ٥٠٪ از اعتبار آنها وصول شدە است.

قادری از ساخت کتابخانەای مشارکتی با همکاری شهرداری گوک‌تپە خبرداد و افزود: تامین فضا و نیروی کار کتابخانە عمومی شهر گوک‌تپە بر عهدە شهرداری این شهر و تامین منابع و ارائە خدمات کتابخانەای نیز بر عهدە نهاد کتابخانەهای عمومی شهرستان مهاباد می‌باشد.

وی در پایان در مورد ساخت کتابخانە در شهر خلیفان گفت: با توجە بە نبود توان مالی نهاد کتابخانەهای شهرستان،  درخواست ما از فرمانداری ویژە شهرستان مهاباد و همچنین کمیتە برنامەریزی و انجمن خیرین کتابخانە‌ساز این است کە در مورد شهر خلیفان نیز همکار و پشتیبان ما باشند.

 

    
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد