تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۸:۳۰ بازدید: 303      نظرات: 0      کد مطلب: 1618

سفر هیات عالی‌رتبه حکومت اقلیم کردستان به تهران


در ادامه سفر هیات‌های حکومت اقلیم کردستان به تهران، هیات عالی‌رتبه اتحادیه میهنی کردستان به ریاست دکتر برهم صالح احمد، روز یک‌شنبه برای دیدار با مقامات رسمی ایران وارد تهران شد. این هیات در طول اقامت خود در تهران با مقامات رسمی ایران دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. توسعه روابط حکومت خودمختار کردستان در عراق و ایران مهم‌ترین هدف این سفر است.

 

ناظم دباغ، مسوول دفتر حکومت اقلیم کردستان در تهران در خصوص این سفرگفت: روابط با جمهوری اسلامی ایران همواره در اولویت سیاست‌های اقلیم کردستان بوده و هیات اتحادیه میهنی کردستان نیز از این چارچوب خارج نیست و در این راستا اتحادیه میهنی کردستان به عنوان بخش مهمی از حکومت اقلیم کردستان قصد دارد روابط حکومت اقلیم را با جمهوری اسلامی ایران توسعه دهد.

این سفر در حالی انجام می‌شود که قبل از این هیات گروه حزب دمکرات کردستان (پارتی) نیز به ریاست آزاد برواری هیات خود را روانه تهران کرده بود. هم‌زمان قبل از این دیدار نیز نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان بعد از دیدار خود از بغداد راهی تهران شده بود.

در ماه‌های اخیر به‌دلیل تحرکات و درگیریهای برخی احزاب مخالف نظام در مرز مشترک ایران و اقلیم کردستان، این روابط توام با ابهامات فراوانی برای حکومت اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران شده بود.

هم‌زمان این سفر را باید تلاش جدی‌تر حکومت اقلیم کردستان برای کنار نهادن تنش‌ها و روی آوردن به روابط مثبت دیرینه ارزیابی کرد.

در یک ماه گذشته با بازگشایی مرز سیران‌بند بانه مسوولان دو طرف اراده کافی و وافی برای توسعه روابط با وجود برخی تنش‌های حاشیه‌ای از خود نشان داده اند، هرچند به گفته ناظم دباغ این هیات برای مباحثات اقتصادی وارد تهران نمی‌شود.

منبع: ایسنا 

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد