تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۷:۵ بازدید: 382      نظرات: 0      کد مطلب: 6274

اجرای 300 طرح اشتغال زایی برای مددجویان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز سه شنبه 22 اسفندماه رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان مهاباد در مورد فعالیتهای کمیته امداد در سال 1396 با ارائه آماری اعم از کمکها و کارهای انجام گرفته برای افراد تحت پوشش این اداره را تشریح کرد.
مامندی پور اظهار کرد: کل خانوار تحت پوشش در سطح شهرستان مهاباد 5200 خانوار می باشد. برای خانوارهایی که مستمری بگیر هستند به ازای هر فرد این خانواده قریب به 190 هزار تومان به آنان پرداخت می شود. در سال جاری حدود 300 طرح اشتغال زایی با مبلغی بالغ بر 5 میلیارد و 700 میلیون تومان  برای مددجویان آماده و مهیا شده است و از طرف دیگر برای افراد تحت پوشش که دارای بیماری و روند درمان بوده اند حدود 1 میلیارد تومان صرف شده است.
مامندی پور ادامه داد: در قسمت فرهنگی برای خانواده هایی که دانشجو داشته اند کمیته امداد حدود نیمی از شهریه دانشگاه را برای آنها پرداخت کرده است، از طرف دیگر برای مددجویان تحت پوشش که فاقد مسکن بودند، 20 واحد مسکن برای آنها ساخته شد. خانواده هایی که تحت پوشش این نهاد بوده اند و با مشکلاتی مواجه بوده اند که پای آنها به مراجع قضایی کشیده شود، با معرفی ما از پرداخت هزینه دادرسی معاف شده اند.
رییس کمیته امداد در مورد انفاقات و صدقات اظهار داشت: کسانی که در روستا کل زکات خود را پرداخت کنند از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود. کل زکات و صدقاتی که در سطح شهرستان جمع آوری شده است، همگی آن برای افراد تحت پوشش و نیازمند صرف شده است و حتی یک ریال آن از شهرستان خارج نشده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد