تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۳:۱۰ بازدید: 1344      نظرات: 0      کد مطلب: 6271

سه نقطه گردشگری مهاباد به شبکه وای فای عمومی مجهز خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 22 اسفندماه جلسه پیگیری مسائل و مشکلات زیرساخت های ارتباطی شهرستان مهاباد با حضور مدیران کل استانی، مخابرات، پست، پست بانک،IT در فرمانداری مهاباد برگزار شد.

مدیرکل IT آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه و پیگیرهای نماینده مهاباد در بخش اعتباری سال آینده مخابرات و IT مهاباد در اولویت قرار خواهد گرفت.

جلیل نژاد افزود: تا آخر فرودین سال آینده سه نقطه گردشگری مهاباد از قبیل؛ غار سهولان، ترمینال و بیمارستان برای استفاده هموطنان به وای فای عمومی مجهز خواهد شد(در ابتدا مدتی به صورتی رایگان و سپس برای استفاده دوباره عزیزان می تواند آن را شارژ نمایند).

وی افزود: در حال حاضر حدود 50 درصد روستاهای شهرستان مهاباد مجهز به شبکه اینترنت هستند که سعی بر آنست در برنامه های آتی و در سال 97 این میزان برخورداری روستاها افزایش یابد. از طرف دیگر برای صدور مجوز جدید احداث دفاتر پستی باید مجوز آن از طرف سازمان تنظیم و مقرارت صادر شود و در این صورت می توان مجوز ایجاد پست بانک را اعطا کرد. 

مسئول نظارت اینترنت های وب آذربایجان غربی گفت: در سطح جاده های ارتباطی سردشت- مهاباد و جلدیان مهاباد در خصوص آنتن دهی شبکه ایرانسل و همراه اول با مشکلاتی مواجه هستیم که قرار بر این است که این اپراتورها تا آخر خردادماه این مشکلات را برطرف کنند.

فاضلی اضافه کرد: نقطه کورهای مسیر ارتباطی سه راهی دارلک و ترشکان به مسافت 15.5 کیلومتر برطرف شده است و در مسیر سردشت به طور کلی در مسافتی حدود 380 متر با عدم پوشش شبکه مواجه می باشیم.

اسماعیل زاده مدیرکل مخابرات آذربایجان غربی نیز اظهار کرد: در حال حاضر در سطح آذربایجان غربی 11 هزار کیلومتر فیبر نوری وجود دارد که حدود 800 کیلومتر آن در مهاباد است. در این راستا در سال آینده 120 سایت جدید برای بهبود پوشش مخابراتی در جاده های استان مکانیابی می شود که مسیر ارتباطی سردشت- مهاباد در اولویت قرار خواهد گرفت.

فرخی مدیر کل پست آذربایجان غربی گفت: تا آخر فروردین ماه سال آینده مسیر مراسلاتی پست مهاباد- ارومیه به مسیر مستقیم تبدیل خواهد شد و با این کار مراسلات پستی از شهرهای دیگر کشور یک روز زودتر به مهاباد خواهد رسید و بالعکس از مهاباد به شهرهای دیگر کشور ارسال خواهد شد.

فرماندار مهاباد اظهار کرد: متاسفانه در شهرستان مهاباد در 3 شاخص آموزشی، گازرسانی و زیرساخت های ارتباطی با کمبود مواجه هستیم که این کمبودها و مشکلات بیشتر مربوط به روستاها، خصوصاً در بخش خلیفان است.

دکتر شجاعی افزود: اولویت و تلاش مهندس محمود زاده، نماینده مهاباد و بنده بر حل مشکلات پیش روی در این بخش ها است و از مدیران کل نیز انتظار داریم در این راستا ما را یاری نمایند. 

نصب و راه اندازی BTS ایرانسل در مسیر مهاباد سردشت، مجهز کردن مرکز مخابرات خلیفان به دو ژنراتور برای مواقع اضطراری، پوشش تلفن و اینترنت مساکن مهر، ایجاد و مجهز کردن 42 روستا بخش مرکزی به اینترنت و وای فای و... از مهمترین مصوبات این جلسه بود. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد