تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۰:۱۵ بازدید: 929      نظرات: 0      کد مطلب: 6270

هیچ کس حق جلوگیری از اجرای مراسم نوروزی توسط سازمان های مردم نهاد را ندارد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز سە شنبە ۲۲ اسفندماە جلسە ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان مهاباد در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.
در ابتدای جلسه صنعتی، مسئول امور اجتماعی فرماندار به قرائت دستور جلسه حاضر و مصوبات جلسه گذشته پرداخت. 
شهردار مهاباد گفت: در ارتباط با بحث چهارشنبه سوری شهرداری آمادگی کامل را قبل و بعد مراسم دارد و نیروهای آتش نشانی و اجرائیات از روز گذشته در چند نقطه شهر حضور دارند. 
دکتر علیزاده آذر در خصوص سگ های بلاصاحب گفت: تاکنون جمعا ۹۲۰ قلاده سگ توسط شهرداری جمع آوری شده که از این تعداد ۷۹۰ قلاده توسط پیمانکار و ۱۳۰ قلاده توسط ماموران شهرداری صورت گرفته است و ۱۰۰ قلاده از این سگ ها به محوطه ای در نزدیکی روستای اوزون دره انتقال یافته است و امیدواریم بتوانیم با تکمیل و آماده سازی محوطه، تمام سگ های بلاصاحب را به انجا انتقال دهیم. 
سرگرد پاکمنش معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مهاباد اظهار کرد: خوشبختانه خرید و فروش مواد محترقه در سطح شهرستان مهاباد کاهش یافته است که در این راستا کارگاه هایی جهت آشنایی نوجوانان و جوانان با مضرات استفاده از مواد محترقه در مدارس، مساجد و با حضور سازمان های مردم نهاد برگزار شده است.
دکتر احمدزاده عضو شورای اسلامی شهر خواستار ایجاد بسترها و فضاهای مناسب برای فعالیت بیشتر سازمان های مردم نهاد در مراسم چهارشنبه سوری و نوروز و استفاده از الگوی شهرهایی مانند ربط جهت برگزاری این مراسم شد.
تار رئیس شورای روستای بخش مرکزی شهرستان نیز گفت: طی جلساتی که با شوراها و دهیاری های روستاهای بخش مرکزی خواستار برگزاری مراسم نوروز و چهارشنبه سوری بدون ازدحام و تجمع مردم شده ایم.
سرهنگ رجبی جانشین فرمانده پادگان مهاباد اظهار کرد: ارتفاعات ضلع غربی پادگان(پشت سد) محوطه مین گذاری است، به سبب بارش های که صورت می گیرد این مین ها جابجا می شوند. بر این اساس برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار از مردم عزیز می خواهیم از ورود به نزدیکی این محل خودداری نمایید.
اعضای دیگر حاضر در جلسه و برخی از سازمان های مردم نهاد به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص برگزاری مراسم نوروز و چهارشنبه سوری پرداختند. 
فرماندار مهاباد گفت: در روز چهارشنبه سوری و نوروز به همه نهادها گفته شده که هیچ کس حق جلوگیری از اجرای مراسم نوروزی توسط سازمان های مردم نهاد را ندارد و این سازمان ها می توانند برنامه های که با آداب، رسوم و فرهنگ ما هماهنگی داشته باشد، اجرا نمایند. 
دکتر شجاعی افزود: رویکرد ما به مراسم نوروزی و چهارشنبه سوری بسترسازی و ایجاد فضا برای فعالیت جوانان است و تمهیدات لازم نیز در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و مزاحمت برای خود مردم اندیشیده شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد