تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۲۱:۵۷ بازدید: 512      نظرات: 0      کد مطلب: 6268

آثار راه یافته به بخش نهایی چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره با اشاره به اتمام مرحله بازبینی جشنواره گفت: با داوری آثار راه یافته به مرحله بازبینی ١٠ نمایش جواز حضور در مرحله نهایی این جشنواره را کسب کردند 

 سلیم کریمی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره، انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری دفتر انجمن نمایش دیواندره، فرمانداری و شورای اسلامی و شهرداری دیواندره و شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر استان چهارمین دوره جشنواره تئاتر طنز را برگزار می کند.

 وی با بیان اینکه  سه دوره ی پیشین این جشنواره به صورت استانی برگزار شد، ادامه داد: با استقبال خوب مخاطبان و هنرمندان چهارمین جشنواره طنز دیواندره به صورت منطقه ای و با حضور استان های آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه، ایلام و لرستان برگزار می شود.

دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره با اشاره به ٣٢ نمایش به دبیرخانه این جشنواره در مرحله اول عنوان کردکه بعد از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره ٢٦ اثر به مرحله بازبینی راه یافتند.

کریمی، از اتمام مرحله بازبینی جشنواره خبر داد و گفت: بازبینی آثار چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره از ١٦ اسفند جاری با داوری حمید مراد ویسی، زهرا محمدی و زاهد سبحانی انجام شد که در پایان  ١٠ نمایش جواز حضور در مرحله نهایی این جشنواره را کسب کردند.

وی نمایش های موش و گربه به کارگردانی فرزاد لباسی از همدان، علی مردان خان به کارگردانی عبید رستمی از سنندج، مامان شاه به کارگردانی بهرام حاج علی اکبری از ملایر، گاوهایی که یک هدف بزرگ دارند به کارگردانی محسن مصطفی پور از پیرانشهر، فردهای منحصر به فرد به کارگردانی میلاد زنگنه از تویسرکان، به ترتیب اولویت از نمایش های راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره اعلام کرد.

کریمی همچنین گفت: مرغ باغ هپروت به کارگردانی حسنا قبادی از ایلام ، روز بستنی داغ به کارگردانی نرگس بهمنی از دیواندره، گودو می آید به کارگردانی محمد سلیمی از دیواندره, نمایش مرغ باغ هپروت به کارگردانی فاطمه محمدی از ایلام و نمایش شب بخیر آقای سرباز به کارگردانی فریدون احمدی از سنندج از دیگر آثار راه یافته بر مرحله نهایی چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره است.

وی به موضوع نمایش ها آزاد این جشنواره اشاره کرد و بیان کرد: ارائه نمایش هایی با محوریت نفی خشونت و جنگ طلبی و در حمایت از گسترش صلح و شادی در جهان، نگاه هنرمندانه، تحلیلی و طنازانه به مسائل آسیب های اجتماعی روز، خصوصا مسائل خانواده، جوانان، طلاق و مبارزه با مصرف مواد مخدر، بهره برداری از فرهنگ بومی و محلی در نمایش ها، استفاده از شیوه های کمدی ایرانی در اولویت انتخاب بودند.

دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای طنز دیواندره اذعان کرد: افزایش شادی و نشاط اجتماعی ؛نفی خشونت،ارتقائ سطح تئاتر طنز و کاهش آسیب های اجتماعی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

کریمی خاطر نشان کرد:چهارمین جشنواره ی منطقه ای طنز دیواندره از ٦  تا ٩  فروردین سال ٩٧ هم‌زمان با روز جهانی تئاتر در دیواندره برگزار می شود.

 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد