تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۲:۴۷ بازدید: 411      نظرات: 0      کد مطلب: 6264

بزرگداشت مقام زن در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت گرامیداشت روز زن، موسسه چکاوک با همکاری امور بانوان فرمانداری مراسمی در تالار وحدت شهرداری مهاباد برای تجلیل از مقام زن و کمک به خانواده های بی سرپرست، بد سرپرست برگزار کرد.

سروه کریمی مدیرعامل موسسه چکاوک در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با گذشت 5 سال از فعالیت این موسسه، 120 خانوار تحت پوشش قرار دارند.

وی افزود: این موسسه جزو سازمانهای مردم نهاد است که در زمینه حمایت و تحت پوشش قرار دادن مادران و کودکان بی سرپرست، بد سرپرست فعالیت می کند.

کریمی هدف از برگزاری این مراسم را تجلیل از مقام زن، برآورده کردن برخی آرزوهای خانواده ها و تامین مایحتاج آنها عنوان کرد و گفت: این موسسه در نظر دارد کمک های جمع آوری شده را صرف هزینه های جاری و مایحتاج خانواده ها و همچنین هزینه های تحصیل شامل تهیه نوشت افزار، پوشاک و سرویس مدارس نماید.

وی تصریح کرد: هزینه تهیه مایحتاج خانواده ها، اجاره و هزینه های درمان برخی اعضای خانواده های تحت پوشش یکی از مهمترین دغدغه های این موسسه است.

وی با بیان اینکه تلاشهایی مشترک با نماینده و مسئولان برای تهیه مسکن اجتماعی برای خانواده های تحت پوشش در جریان است اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از هزینه های این مرکز صرف تهیه رهن مسکن و اشتغالزایی خانواده ها می شود و طی تفاهمنامه با کمیته امداد و تعامل با اداره بهزیستی و سایر ادارت تلاش می شود خانواده های بیشتری تحت پوشش قرار بگیرند و توانمند شوند.

 ماموستا قادر سهرابی امام جمعه شهرستان مهاباد نیز که در مراسم حضور داشت با اشاره به مسئولیت سنگین مادران برای بنیاد جامعه اظهار کرد: نقش زنان در تربیت انسانهای بزرگ در تاریخ ثبت شده و در دین اسلام نیز تکریم مقام زن در جامعه و خانواده  نیز همواره مورد تاکید پیامبر اسلام بوده است.

وی با اشاره به سیاستهای برخی کشورها برای تضعیف بنیان خانواده از طریق شبکه های ماهواری افزود: در حال حاضر سریالهای ترکی  به آفتی برای خانواده ها تبدیل شده که عفت و بنیان خانواده را نشانه رفته اند.

ادامه مراسم با اجرای جنگ شادی و اجرای موسیقی همراه بود و با در پایان نیز کمک ها و تعهدات خیرین و جمعی از بازاریان برای کمک به خانواده های بی بضاعت و تحت پوشش این موسسه جمع آوری شد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد