تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۱:۳۷ بازدید: 626      نظرات: 0      کد مطلب: 6257

تقدیر یکی از دانشگاه های روسیه از خواننده کورد ایرانی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، از پیام عزیزی خواننده کورد ایرانی توسط دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی روسیه تقدیر شد. 
پیام عزیزى خواننده موسیقی عرفانی که به همراه گروه موسیقی «باقدسیان» در كنسرواتوار چایكوفسکی یکی از سالن‌های بزرگ و معتبر شهر مسكو برنامه اجرا کرده بود؛ اخیراً با اهدای لوح تقدیر توسط دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی، به‌عنوان نخستین هنرمند در دنیا مورد تقدیر ویژه قرار گرفت و این لوح تقدیر، توسط خانم «مارگاریتا كاراتیگینا» مسئول بخش بین‌الملل كنسرواتوار چایكوفسكى به این خواننده ایرانی اهدا شد.
در تقدیرنامه كنسرواتوار چایكوفسکی به پیام عزیزى آمده است: دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی ایالت مسکو افتخار دارد تا احترام و تشکر فائقه خود را از آقای پیام عزیزی اعلام نماید که در روز 15 ماه دسامبر 2017 به‌عنوان خواننده با گروه «باقدسیان» جهت اشاعه سنت‌های فرهنگی ایران به دانشجویان کنسرواتوار مسکو در این مکان آکادمیک حضور پیدا کرد. استعداد و سطح بالای تخصص آقای عزیزی به مخاطبان روسی اجازه داد تا یک دید روشن سنتی دیگری از دنیای فراخ و متنوع فرهنگ موسیقی ایرانی پیدا نمایند. از آقای عزیزی بابت مشارکت تقدیر می‌نماییم و امیدواریم تا این همکاری در آینده نیز ادامه یابد.
در تاریخ دانشگاه چایكوفسكى براى نخستین بار است كه تقدیرنامه‌ای بدین شکل به یک هنرمند در سطح جهان اعطا می‌گردد.
در كنسرت پیام عزیزى در كنسرواتوار چایكوفسکی در کشور روسیه، مجموعه‌اى از موسیقى عرفانى و خانقاهى، موسیقى ایرانى، موسیقى فولكلور مناطق مختلف کوردستان از جمله؛ هورامى، لیلاخ و سنندج، بادینى و كرمانجى، سقز و موكریان و مجموعه موسیقى كوردى شهرى اجرا شد.


 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد