تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۲:۵۶ بازدید: 793      نظرات: 0      کد مطلب: 6251

مهاباد رکوردار توسعه فضای سبز در کشور می شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد در جریان آماده سازی و نهال کاری سایت فضای سبز آزادگان به نیابت از 6 پروژه توسعه فضای سبز شهرمهاباد، از افزایش دو برابری  فضای سبز و شکستن رکورد برخورداری از سطح سرانه فضای سبز در کشور خبر داد.

کامران علیزاده آذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این پروژه یکی از 6 پروژه شهرداری است که به مناسبت هفته منابع طبیعی عملیات احداث آنها آغاز شده است.

وی افزود: مساحت این پروژه 5066 متر مربع بوده که توسط شهرداری احداث و به نهال آراسته می شود.برای آماده سازی این سایت مقدار 90 سرویس نحاله و خاک نامرغوب دفع و 120 سرویس خاک مرغوب خاکریزی و تزریق شده است.

علیزاده آذر تصریح کرد: پارک محلی جانبازان نیز یکی از پروژه های این منطقه است که عملیات آماده سازی و طراحی اولیه آن همراه با کاشت نهال در این هفته آغاز شده و تامین آب خام برای دو پروژه نیز مخزن تپه سیران صورت گیرد. توسعه فضای سبز ساحلی رودخانه مهاباد به مساحت 12000 متر مربع، توسعه فضای سبز جنب مسکن مهر بازارچه به مساحت 17000 متر مربع، نهال کاری و توسعه فضای سز در کمربندی قلا به مساحت 5000 متر مربع و نهال کاری در کانون کارآموزی و بالاتر از تاناکورا جزو برنامه هایی است که در هفته منابع طبیعی امسال احداث و توسعه می یابند.

شهردار مهاباد بیان اینکه امسال توسعه فضای سبز در شهر مهاباد امسال به بالاترین میزان خود می رسد اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته هرچند در طول دوران شهرداری بی سابقه بوده اما قطعا کافی نیست و باید اقدامات جدی دیگری صورت بگیرد.

وی افزود: طی تفاهمنامه ای که با اداره منابع طبیعی صورت گرفته 144 هکتار به فضای سبز مهاباد افزوده می شود که در نوع خود بی نظیر خواهد بود و سطح برخورداری از فضای سبز را تا 2 برابر افزایش می دهد.

مسئول واحد فضای سبز شهرداری مهاباد نیز از اضافه شدن 9 هکتار فضای سبز به شهر مهاباد خبر داد.

یوسف احمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال 6 هکتار فضای سبز و 3 هکتار فضای سبز جنگلی در سطح شهر و تپه سیران، تپه تابان، قولقولاغ و پیام نور به فضای سبز و جنگلی مهاباد اضافه می شود.

وی افزود: در حال حاضر سرانه فضای سبز با احتساب حاشیه سبز شهری و باغات موقوفه 7.5 متر مربع برای هر نفر بوده، با اجرای تفاهم نامه مشترک بین شهرداری و اداره منابع طبیعی و واگذاری 144 هکتار زمین برای توسعه فضای سبز و پروژه های امسال، فضای سبز شهر مهاباد از 130 هکتار به 280 هکتار و سرانه فضای سبز برای شهر شهروند مهابادی 16.8 متر خواهد بود که درسطح کشور بی سابقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: فضای سبز سرانه کشور برای هر نفر 12 متر مربع بوده که کرج با فضای سرانه 9 متر مربع برای هر نفر در رتبه نخست قرار دارد و سرانه فضای سبز در مهاباد 7.5 متر برای هر نفر است.

وی در پایان تعداد درخت های دارای پلاک شهر مهاباد را 19152 اصله اعلام کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد